Põhisisu algus

Elisa investeerib ligi 30 miljonit eurot mobiilse interneti ja kaablivõrgu teenustesse üle Eesti

03.05.2018

Käesoleval aastal alanud ning kaks aastat kestvate arendustöödega saab üle 100 000 majapidamise ligipääsu kiirele andmesidele ning ehitatakse juurde vähemalt 400 kilomeetrit optikavõrku. Elisa jätkab ka mobiilse andmesidevõrgu tihendustöödega üle Eesti.

 

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul plaanitakse ulatuslikke arendustöid nii maapiirkondades levikvaliteedi tõstmiseks kui ka uute tugijaamade ehitamisega kohtades, kus mobiilse interneti kasutus on kõige suurem ning leviala vajab parendamist. “Äsja alanud aasta esimeses pooles on valminud raadiovõrgu tihendused Raplamaal, Valgamaal, Võrumaal ning Põlvamaal ning liigume edasi piirkondadega, kus kasutus on kõige kõrgem, ” rääkis Toomas Polli.  

 

Polli kinnitas ka seda, et 2018-2019. aastal tehakse olulisi ettevalmistusi 5G võrgu kasutusele võtmiseks. “Üle Eesti 4G teise ja kolmanda kihi lisamine võimaldab meil alustada 5G võrgu rajamisega. Parima kvaliteediga teenuse pakkumiseks tegeleme hetkel valmisoleku loomise ja testimisega koostöös erinevate partnerite ning klientidega,” andis tehnoloogiaüksuse juht ülevaate uusima tehnoloogia kasutuselevõtust.  

 

Peamisteks Elisa optikaehituse piirkondadeks on Tallinn ja selle lähiümbrus, Pärnu ja Tartu, eelkõige suuremad korterelamud ja uued eramupiirkonnad. Samuti on plaanis viia Elisa optikavõrk kuni 100  uude ärimajja.

 

„Elisa gigabiti ühenduvust võimaldava valguskaabli ehitusmaht laieneb tuleval aastal veelgi, plaanis on passiivse optilise võrguga ühendada 1500 maja,“ täpsustas Toomas Polli. „Ettevõtte kavatseb 2018.-2019. aastal rajada kuni 400 kilomeetrit uut ülikiiret internetivõrku. Ka laiendab Elisa oma koaksiaalkaablivõrku (DOCSIS 3.0), millel hetkel pakutakse maksimaalset allalaadimiskiirust kuni 500 megabitti sekundis.“

 

Elisa mobiilse interneti leviala katab 98% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. Arendustööd jätkuvad ka edaspidi, et tagada Elisa klientidele veelgi kvaliteetsem mobiili- ja internetilevi.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!