Põhisisu algus

Elisa hakkab koostöös Leviraga uue põlvkonna HD telepilti edastama

10.10.2019

Alates tänasest, 10. oktoobrist saavad Elisa Klassik üle õhu TV-kliendid vaadata Eesti telekanaleid detailirikkas HD-kvaliteedis. Esimeses etapis jõuab koostöös Leviraga HD-telepilt Põhja-Eesti klientideni.

Tänasest avaneb Elisa Klassik üle õhu TV-klientidel võimalus vaadata populaarsemaid Eesti telekanaleid HD-kvaliteedis. Esimeses etapis alustab Levira HD-telekanalite edastamist Tallinnas teletorni ja Kristiine, Läänemaal Haapsalu ja Lääne-Virumaa Pehka saatejaamades.

Kõrglahutusega telepilt edastatakse uuel sagedusel ja kodeeringus, mis võimaldab saata andmeid oluliselt suuremas mahus. Kanalite vaatamiseks on vaja sisseehitatud digiboksiga telerit, millel on DVB-T2 ja H.265 kodeeringu tugi ning Conaxi digimoodul. HD-kvaliteedis on nähtavadKanal 2, Kanal 11,Kanal 12, TV3, TV6,TV3+, Sony Channel,Sony Turbo, Filmzone ja Filmzone+.

„Kui kevadel muutsime HD-telepildi standardiks kõigile Elisa Elamuse kaabellevi klientidele, siis nüüd on aeg üle õhu klientideni tuua teravamad elamused,“ teatas Elisa TV-teenuste valdkonna juht Silver Soomre. Kui varasem Levira poolt üle õhu edastav telepilt on 576i resolutsioonis, siis alates tänasest edastatav uus telepilt on ligi kaks korda parema resolutsiooniga, tuues esile ka väikseimad detailid telesaadetes või filmides.

Elisa Klassik üle õhu TV kliendid, kes elavad antud saatejaamade piirkonnas, saavad võimaluse vaadata kümmet telekanalit HD-kvaliteedis. Kliendid, kellel on vastava tehnilise võimekusega teler, ei pea ise midagi tegema, sest telerid leiavad uued kanalid automaatselt üles ja vastavalt tellitud TV-paketile on kanalid ka koheselt nähtavad.

Võimekus uue kodeeringuga telepilti vastu võtta on olemas suuremate kaubamärkide teleritel nagu Samsung, LG, Sony ja Philips, mis on soetatud pärast 2016. aastat. Vanemate ja vähem tuntud brändide puhul soovitame DVB-T2 ja H.265 toe olemasolu kontrollida teleri kasutusjuhendist või tootja kodulehelt.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!