Põhisisu algus

Elisa esimene aasta ühise ettevõttena möödus edukalt

31.01.2019

Möödunud aasta algul lõplikult ühiseks ettevõtteks liidetud Elisa esimene aasta möödus edukalt, tuues aastatagusega võrreldes kaasa 7,5 protsendilise käibe kasvu ning osades kliendisegmentides ka liideste arvu tõusu.

2018. aasta lõppseisuga ulatus Elisa Eesti aastakäive 169,7 miljoni euroni, tõustes 2017. aastaga võrreldes 7,5 protsendi võrra. Elisa Eesti ärikasum kasvas aastaga 8,9 protsenti, ulatudes 32,7 protsendini.

Möödunud aasta oli täis erinevaid märgilisi sündmuseid, arendustöid ja investeeringuid tulevikuks. 2018. aasta märtsis katsetas Elisa Eestis esimesena standardiseeritud 5G võrku, juunis tegi ettevõte maailma esimese 5G kõne kahe riigi vahel ning avas Eestis esimese testsagedusel püsiva 5G võrgu, mis on tänaseks laienenud kolme asukohta üle Tallinna.

Elisa Eesti tegevjuhi Sami Seppäneni sõnul oli 2018. aasta ettevõttele väga edukas ja ulatuslike võrguarenduste ning testide tulemusena on Elisa valmis uue põlvkonna 5G võrgu avamiseks lõpptarbijatele. „Alanud tehnoloogia-aasta tuleb kahtlemata põnev. Uued lahendused - 5G, tehisintellekt ja asjade internet - jõuavad läbi uute toodete ja teenuste üha enam massidesse ning koos sellega ka meie klientideni,“ lisas Seppänen.

Elisa mobiilsidevõrku arendati ja tihendati möödunud aastal üle kogu Eesti ja stabiilsete arendustööde tulemusena katab Elisa 4G võrk tänaseks 99 protsenti Eesti territooriumist. Arendustöödega jätkatakse ka tänavu, kui veebruari teises pooles liigutakse võrgu tihendustega Viljandi-, Jõgeva- ja Järvamaale ning Lääne-Virumaale.

Lisaks avas Elisa Eestis esimesena asjade interneti ehk NB-IoT (Narrowband Internet of Things) võrgu, mis suudab korraga internetiga ühendada kümneid tuhandeid tarku seadmeid ja kus töötab tänaseks mitmeid nutikaid seadmeid ning lahendusi nagu näiteks RMK töötajate elu lihtsustav SuperSpot seade.

Elisa klientidele lisandus 2018. aastal mitmeid lisaväärtust ja meelelahutust pakkuvaid uuendusi. Mobiilsidevaldkonnas tõi Elisa turule Eestis ainulaadsed nutipaketid, mis pakuvad ühe kuutasu eest lisaks varasemast oluliselt suuremale andmemahule ka reisikindlustust ja tasuta mobiil-ID.

Elisa Elamuse teleklientidele toodi lisaks seriaalimaailm, kust leiab kõik järelvaadatava sisu koos soovitustega ja sellele lisaks tuli ka Seriaali valik, mis võimaldab kuutasu eest vaadata hulganisti seriaale hooaega kaupa ja täiesti reklaamivabalt. Populaarsematest kodumaistest sarjadest on Seriaali valikus esindatud näiteks Kättemaksukontor, Tujurikkuja, ENSV ja paljud teised läbi aegade vaatajaid telerite ette naelutanud menukid.

Käesoleval aastal jätkab ettevõte arendustöödega võrgus ja järgmise paari aasta jooksul investeerib Elisa oma teenuste võimestamisse 40 miljonit eurot. Jätkatakse mobiilse andmesidevõrgu tihendustöödega, mis on ühtlasi ettevalmistuseks 5G võrgu käivitamisele Eestis. Kavas on juurde rajada lisaks veel 500 kilomeetrit optilist võrku, mis toob ülikiire internetiühenduse paljudele eestlastele koju kätte.

Võrreldes 2017. aastaga kasvas Elisa mobiilsideteenuste eraklientide hulk ligi 12 000 kliendi ja TV-teenuste segment 2000 kliendi võrra. Mobiilsideteenuste liideseid oli Elisa Eestil tänavu neljanda kvartali lõpus kokku 671 860, TV-teenuste liideseid kaabelvõrgus ja üle õhu võrgus kokku 204 640.

Elisa korporatsiooni 2018. aasta majandustulemustega saad lähemalt tutvuda veebilehel: www.elisa.com/investors

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama