Põhisisu algus

Elisa Eesti originaalsari „Reetur“ jõudis Soome teleekraanile

09.07.2020

Möödunud aastal linastunud Elisa ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös valminud Eesti esimene spiooniseriaal „Reetur“ jõudis Soome teleekraanidele.

Elisa Eesti kuueosaline originaalsari „Reetur“ on tänasest vaadatav ka Soome teleekraanidel läbi põhjanaabrite voogedastusteenuse Elisa Viihde Aitio + Viaplay, kandes soomekeelset pealkirja „Petturi“. Tõsielulistest sündmustest inspireeritud lugu räägib Eestis tegutsevast riigireeturist 2000. aastate algul, ajal, mil Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks.

„Seriaal „Reetur“ on stiilne ja põnev kuueosaline spioonipõnevik, mis inspireeritud Eesti lähiajaloos toimunud spiooniskandaalidest. Kasuahnus ja tunnustusvajadus viivad peategelase Alfred Vindi koostööle Vene luurega ja algab närvesööv kassi-hiire mäng sihikindla noore vastuluuraja Marko Arrakuga. Põnevusliine raamivad tegelaste isikliku elu keerdkäigud, mis kõik tegevusse põimuvad ja loole oma elulise dimensiooni lisavad. Tegu on tõelise põnevikuga, kus kiire tegevustiku ja ootamatute pöörete keskel erinevad karakterid ka oma inimlikus mitmekülgsuses esile kerkivad,“ kirjeldas sarja stsenarist Martin Algus.

Sarja peaosas on kodumaine supertäht Tambet Tuisk ning lisaks teevad seriaalis kaasa mitmed tuntud näitlejad, naguVeiko Porkanen („Must alpinist“), Mari Abel („Rehepapp“), Eva Koldits („Võta või jäta“), Ursula Ratassepp („Vehkleja“),Klaudia Tiitsmaa („Päevad, mis ajasid segadusse“), Indrek Taalmaa („Seltsimees laps“) jt.

„Reeturi“ esimene hooaeg on Eestis vaadatav Elisa Elamuse voogedastusplatvormil Huub.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!