Põhisisu algus

Elisa Eesti kinnitas kanda tugeva meelelahutusettevõttena

29.01.2020

Möödunud kümnend lõppes Elisa Eesti jaoks edukalt, tuues aastatagusega võrreldes kolmeprotsendise käibe kasvu ja liideste arvu tõusu mobiilside ning TV-klientide segmendis.

2019. aasta möödus Elisa Eesti jaoks mitmete märgiliste sündmuste ja uuendustega. Tuldi välja eestikeelsete originaalsarjadega ja põhjalikult arendati andmesidevõrke üle Eesti. Läinud aastal hinnati kõrgelt ka Elisat tööandjana.

Elisa mobiilsidevõrku arendati ja tihendati möödunud aastal üle kogu Eesti. Tarbijakaitse ja Tehnilisejärelevalve Ameti värskete mõõtmistulemuste järgi pakub Elisa üle Eesti suurimaid keskmisi allalaadimiskiirusi, tagades väga hea ja ühtlase internetikvaliteedi sõltumata kliendi asukohast. „Klientide arv koos kasutatava andmesidega suureneb Elisas pidevalt. Sellest tulenevalt peab meie võrk olema alati mitu sammu ees, et klientidel oleks mugav andmesideteenuseid kasutada, sest parim võrk on see, mis töötab,“ ütles Elisa Eesti tegevjuht Sami Seppänen.

Tegevjuhi sõnul on ettevõtte strateegias kesksel kohal alati klient. „Mugavad teenused, parim sisu ja ainulaadsed lisaväärtused on klientide jaoks tänapäeval üliolulised. Telepilti võib näidata igaüks ja seetõttu on oluline pakkuda sellele lisaks miskit, mida kliendid väärtustavad. Heites pilgu Elisa kliendinumbritele, on selge, et kliendid usaldavad meid ning väärtustavad meie pakutud lisateenuseid,“ lisas Seppänen.

TV-valdkonnas alustas Elisa esimese teleoperaatorina originaalsisu pakkumist, tuues turule kaks eestikeelset originaalsarja „Üle noatera“ ja „Reetur“, mida on võimalik vaadata Elisa uuest voogedastusteenusest Huub. Huubist näeb mitmeid kodumaiseid tippseriaale, mis on ainult Elisa klientidele ettevaadatavad enne tele-eetrit. Viimaste TTJA andmete kohaselt on Elisal Eestis ka enim TV-kliente.

Tööinspektsiooni konverentsil pärjati Elisa „Hea töökeskkond 2019“ auhinnaga ja CV-Online’i poolt läbiviidud TOP tööandja uuringus hinnati Elisa Eesti „top-of-mind“ ning IT ja telekommunikatsioonisektori atraktiivseimaks tööandjaks Eestis. Elisa personalijuht Kaija Teemägi valiti aga 2019. aasta mõjukaimaks personalijuhiks. Lisaks sellele kroonib Äripäeva hinnangul Elisa Eesti telekomiettevõtete tipus.

2019. aasta lõppseisuga ulatus Elisa Eesti aastakäive 174,8 miljoni euroni, tõustes 2018. aastaga võrreldes kolme protsendi võrra. Võrreldes 2018. aastaga kasvas Elisa mobiilsideteenuste klientide hulk ligi 6000 kliendi võrra. Mobiilsideteenuste liideseid oli Elisa Eestil tänavu neljanda kvartali lõpus kokku 669 135, TV-teenuste liideseid kaabelvõrgus ja üle õhu võrgus kokku 204 886.

Käesoleval aastal jätkab ettevõte arendustöödega kaabelvõrgus ja mobiilse andmesidevõrgu tihendustöödega, mis on ühtlasi ettevalmistuseks 5G võrgu käivitamisele Eestis. Kavas on juurde rajada veel sadu kilomeetreid optilist võrku, mis toob ülikiire internetiühenduse paljudele eestlastele koju kätte ning alustada ülikiire interneti pakkumist.

Elisa korporatsiooni 2019. aasta majandustulemustega saad lähemalt tutvuda veebilehel: www.elisa.com/investors

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!