Põhisisu algus

Elisa avab 3G lisateenustes ja nutipakettides 4G võrgu

31.07.2015

Alates 1. septembrist 2015 avab Elisa olemasoleva kliendi kõige madalamate kiirustega 3G MiNT Mild ja MiNT Basic lisateenustes 4G võrgu koos uute kiirustega. Samuti saavad kuni kaks korda suuremad kiirused ja 4G võrgu Elisa 3G nutipakettide omanikud. Andmemahud kõikides pakettides jäävad samaks.

„Kuna andmesidemaailmas pakutavad teenused arenevad tohutu kiirusega, pühendub Elisa 4G LTE võrgu arendamisele ja sellele, et kliendid saaksid maksimaalselt positiivse kasutuskogemuse viimasest netigeneratsioonist. Nii toomegi kõikidesse 3G nutipakettidesse ja lisateenustesse 4G võrgu kasutuskogemuse senisest kaks korda suuremate kiirustega. Kiirused, mille osaks meie kliendid nüüd saavad, annavad hoopis uue kasutuskogemuse,“ rääkis Elisa tootejuht Ivo Popp.

Klientide muutunud netikasutamisele annab kinnitust Elisa statistika, mille kohaselt moodustavad mobiilse interneti kasutusmahust kolmandiku YouTube’i videod ning Facebooki sisu, millest 80% on täna pildid ja videod. „Piltide ja videote üles-alla laadimine muudab kliente kärsituks, kuna vanades pakettides kasutatav tehnoloogia ja kiirused pole enam kasutaja jaoks piisavad,“ märkis Ivo Popp 4G võrgu avamise vajalikkust.

3G ja 4G peamine tunnetuslik vahe seisneb Elisa puhul siselevis. Kuna Elisa kasutab 4G–s madalaid sagedusi, mis levivad siseruumidesse oluliselt paremini, on kasutuskogemus 4G puhul parem. Viimastel aastatel on kõik klientide seas läbi viidud küsitlused kinnitanud, et üle 80% ajast soovivad inimesed nutiseadmeid kasutada just siseruumides (siseruumiks on ka auto, buss jm ühistransport) ning 4G-s saame pakkuda justnimelt seal kõige paremat kasutuskogemust - järjest enam on oluline teenuse märkamatu ehk sujuv toimimine.

Klientide muutunud kasutusharjumusi arvesse võttes, viis Elisa läbi kliendiuuringu, kus uuriti kliendi arvamust 4G võrku ülemineku kohta. Klientide tagasisidest joonistus välja positiivne meelestatus ja suur huvi viia senine 3G pakett 4G võrku ja suurematele kiirustele.

"Kiiruste kahekordistamine on hea uudis ka 3G nutitelefonide omanikele, kes seadme tehnoloogia tõttu 4G võrgu eeliseid kasutada ei saa. Need kliendid saavad senisest kuni kaks korda kiiremini oma lemmikrakendustes teha tavapäraseid piltide ja videote üleslaadimisi,“ tõi tootejuht välja klientide paranevat kasutusmugavust.

Elisa annab olemasolevatele MiNT Basic, MiNT Mild, Nutikalt piiramatu 8 klientidele kvaliteetse 4G võrgu kasutamise võimaluse ja lisakiirused ühe euro suuruse hinnamuudatuse eest. Nutikalt Piiramatu 9 ja Nutikalt Piiramatu 11 kasutajad saavad 4G võrgu ja topeltkiirused kahe euro suuruse hinnamuudatuse eest. Andmemahud jäävad kõikidel klientidel seejuures samaks, mis tähendab, et tegemist on turu soodsaima pakkumisega sellise andmesidekiiruse ja piiramatu mahu eest 4G võrgus. Soovi korral on klientidel võimalik end kuni käesoleva aasta oktoobrikuu lõpuni vanasse paketti tagasi vahetada.

Antud paketi kasutajal on õigus muudatustega mittenõustumise korral leping käesoleva aasta augustikuu jooksul üles öelda.

Elisa on tänaseks viimase põlvkonna 4G internetiga katnud 97% Eesti territooriumist. Käesoleval aastal jätkab Elisa 4G LTE võrgu tihendamise programmiga, mille käigus ehitame välja ülitiheda, 99 protsendilise katvusega 4G võrgu. Laialdase võrguehituse programmi läbiviimiseks kahekordistas Elisa käesoleval aastal investeeringute mahtu.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama