Põhisisu algus

Elisa alustab uute turvalisemate mobiil-ID SIM-kaartide väljastamist märtsis

28.01.2015

Kuna NutiKaitse projekti ja mobiilsideoperaatorite teavituskampaania raames liitusid Elisa kliendid mobiil-ID teenusega mullu oodatust kiiremas tempos, on Elisa esindustes otsa saanud vastavad SIM-kaardid. Teiseks olemasolevate mobiil-ID SIM-kaartide lõppemise põhjuseks on see, et Elisa on uutele turvanõuetele vastavate SIM-kaartide ootel.

Alates 1. jaanuarist on mobiilsideoperaatoritel õigus väljastada mobiil-ID vormis digitaalseid isikutunnistusi kuni 5-aastase kehtivusajaga. Uus isikutunnistus eeldab ka turvalisemat ja ajakohasemat mobiil-ID SIM-kaarti, mis on Elisal juba ka tellitud, kuid mille tarne kahetsusväärselt viibib. Hetkel teadaoleva viimase info põhjal jõuavad uued mobiil-ID SIM-kaardid Elisasse veebruarikuu lõpus.

Uute mobiil-ID SIM-kaartide kaitstust tõstab kaardile lisatud kõrgema turvalisuse tasemega krüpograafiline algoritm. Lisaks saab klient enda mobiiltelefoni ka uue rakenduse, mis võimaldab mobiil-ID teenust varasemast mugavamalt ja kiiremini kasutada.

Märtsist Elisa mobiil-ID teenusega liitudes saab klient kaasa lisaks veel ka kolmik SIM-kaardi, milles on täissuuruses ümbrises ühendatud tava-SIM, mikro-SIM ja nano SIM-kaart.

Mobiil-ID teenusega hetkel liituda soovivad kliendid lisame ootejärjekorda ning võtame nendega koheselt ühendust SIM-kaartide uue partii saabumisel.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!