Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Elisa alustab märtsis ulatuslike võrgutöödega neljas Eesti maakonnas

07.03.2019

Mast

Ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks üle kogu Eesti teeb Elisa märtsis ja aprilli alguses võrgu arendustöid Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal. Kokku tõstetakse mobiilside kvaliteeti 96 tugijaamas.

Märtsis ja aprillis teostab Elisa mitmes Eesti maakonnas ulatuslikke võrgutöid, eesmärgiga tagada ühtlane võrgukvaliteet üle kogu Eesti. Arendustöid tehakse Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal.

Võrgutööde käigus lisatakse osadele tugijaamadele täiendavaid 4G sageduskihte ning moderniseeritakse kõiki tugijaamasid. 4G teine sageduskiht lisandub 39 tugijaamale ja 12 tugijaamale lisatakse ka kolmas sageduskiht.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tõstab 4G teise sageduskihi lisamine Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal klientide internetikiirust 2-3 korda. „Piirkondadesse, kus on mobiilse interneti võrgukoormus tavapärasest suurem, lisame ka kolmanda sageduskihi. Andmeside reaalsed keskmised kiirused jäävad seejuures 200-275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis,” sõnas Polli.

Kokkuvõttes parendavad arendustööd nii sise- kui välilevi kõne- ja mobiilseinternetiteenuse kasutamiseks ning oluliselt paraneb üldine kliendikogemus nimetatud piirkondades.

Arendustööde käigus võib kuni 12. aprillini kohati esineda nimetatud maakondades mobiilsideteenustes häireid. Antud projekti raames ühtegi täiesti uut tugijaama ei ehitata.

Elisa 4G internet katab täna 99% Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.