Põhisisu algus

Elisa alustab esimese 5G toega OnePlusi telefoni testidega

23.02.2019

Käesoleva aasta teises kvartalis alustab Elisa Eestis 5G toega OnePlusi nutitelefoni testidega, et see esimese operaatorina ka oma müügivalikusse tuua. Elisa saab 5G toega OnePlusi telefoni oma tootevalikusse tuua ainsa operaatorina Eestis ja Soomes.

Elisa alustas 5G testidega Tallinnas juba eelmisel aastal ning on selle tulemusena valmis uue põlvkonna 5G võrgu avamiseks lõpptarbijatele. Eelmise aasta märtsis katsetas Elisa Eestis esimesena standardiseeritud 5G võrku, juunis tegi ettevõte maailma esimese 5G kõne kahe riigi vahel ning avas Eestis esimese testsagedusel püsiva 5G võrgu, mis on tänaseks laienenud kolme asukohta üle Tallinna.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul võimaldab 5G tulek meie igapäevaelu palju nutikamaks muuta. „Elisa ei raja 5G võrku ainult tuleviku nutitelefonide ja sülearvutite jaoks, vaid eelkõige selleks, et ühendada omavahel miljonid seadmed, andurid ja sõidukid,“ rääkis Elisa juht. „5G võimaldab ühendada ka uuel tasemel tehnoloogiaid nagu tehisintellekt, pilvetöötlus ja asjade internet,“ lisas Seppänen.

Seppänen märkis, et 5G tulekuga tekkiv uus väärtus majandusele on unikaalse potentsiaaliga ja mitte ainult linnades, vaid kõikjal tööstusaladel ja tootmises. „5G pakutav ülimalt madal hilistumine võimaldab liigutada hetkega info ühest maailma servast teise ning tähendab ka sujuvamaid digitaalseid teenuseid, näiteks sisu jagamine, videote vaatamine ja videokonverentsid.“

OnePlus 5G nutitelefoni prototüüpi saab näha Barcelonas 25. kuni 28. veebruarini toimuval mobiilitööstuse messil.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!