Põhisisu algus

Eestlaste andmesidekasutus välismaal tõusis möödunud aastal ligi 100 protsenti

16.01.2020

Ligi kolm aastat tagasi jõustunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioon võimestab eestlasi välismaal usinalt andmesidet tarbima. 2018. aastaga võrreldes tõusis möödunud aastal andmeside tarbimine välismaal 96 protsenti.

Alates Euroopa Liidu roamingu regulatsiooni jõustumisest 2017. aastal on inimesed järjest rohkem asunud välismaal andmesidet tarbima. Mahud on tõusnud aastatega hüppeliselt ja pidurdamise märke pole märgata kuskilt.

Aastal 2019 tarbiti varasema aastaga võrreldes 96 protsenti rohkem andmemahtu roamingus. Kui võrrelda seda esimese aastaga, mil regulatsioon jõustus, siis tarbiti eelmisel aastal kokku ligi 772 protsenti rohkem andmesidet.

„Mugavus kasutada oma numbrit ja paketti välismaal on ülioluline klientidele ning seetõttu on ülioluline ka Elisale, et klient saaks piiri ületades sujuvalt oma toimingutega veebis jätkata,“ sõnas Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu. „Praktiliselt igas uues Elisa paketis on täna sees võimalus Euroopas roamingut kasutada ning lisaks soovime klientidele pakkuda ka mujal maailmas soodsat andmesidet Elisa internetipiletitega, mis katavad tänaseks 101 erinevat riiki.“

Kokku tarbiti möödunud aastal Elisa klientide poolt välismaal 3987 terabaiti andmemahtu. Sellise andmemahuhulga eest saaks järjest vaadata 65 aastat Netflixi 4K kvaliteedis, 1080p kvaliteedis YouTube’i 151 aastat ja kuulata Spotifyd koguni 2730 aastat.

Andmetest ilmneb, et keskmine Elisa klient kasutab mitmetes riikides andmesidet rohkem, kui vastava riigi klient Eestis viibides. Näiteks tarbib keskmine eestlane Hispaanias ja Itaalias kaks korda rohkem, Saksamaal kolm korda rohkem ja Inglismaal neli korda rohkem andmesidet, kui vastava riigi kodanikud tarbivad Eestis.

Valdav osa Elisa klientidest käib välismaal paaril korral aastas. Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa. Elisa statistikast selgub, et kõige rohkem kasutatakse roamingut just suvel, kui on reisimise tippaeg.

Selleks, et reisimisel ei ilmneks mõni ootamatu üllatus, soovitame kõigil üle vaadata, kui palju andmesidet sihtriigis kasutada saab ja millised uudsed lahendused on nende paketis kasutusel. Näiteks pakuvad teatud Elisa Euroopa ja Põhjamaade paketid erinevates suurustes andmemahtu ning isegi reisikindlustust tervele perele.

Roamingu kasutus

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!