Põhisisu algus

Eestis osteti augustis mobiiltelefone 9,9 miljoni euro eest

22.09.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eesti jaemüügis augustikuus 9,9 miljoni euro eest 38 200 mobiiltelefoni. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvas mobiiltelefonide müügikäive 21% ning tükiline müük 14% võrra.

Mullu augustis müüdi mobiiltelefone Eestis GfK statistika alusel 33 600 ja seda 8 miljoni euro eest.

Valdava osa käesoleva aasta mobiiltelefonide müügikäibest moodustas nutitelefonide müük, mis ulatus 9,6 miljoni euroni. Tükiliselt müüdi nutitelefone selle aasta augustis kokku 31 500.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul osteti augustis mobiiltelefone kooli minevatele õpilastele ja üliõpilastele ning uue tööhooaja alguses soetas uue seadme ka nii mõnigi täiskasvanu. “Kui juba juuli oli mobiiltelefonide müügis rekordiline kuu, siis augustis kasvasid müüginumbrid veelgi. See näitab, et koolieelne seadmemüük sai sisse täistuurid,” andis Hiiepuu ülevaate augustikuu müüginumbritest.
Hiiepuu märkis, et kuna Elisa kliendid ootavad nutitelefonidelt üha suuremat võimekust, kasvas augustis ka Elisa esindustes müüdud nutitelefoni keskmine hind. „Augustis maksis müüdud seade Elisas keskmiselt 361 eurot, mis oli aastataguse ajaga võrreldes pea 20 eurot kallim,“ täpsustas Elisa juhatuse liige.

Hiiepuu sõnul mängis siin suurt rolli Apple nutitelefoni iPhone SE suur populaarsus. „Üldse mahtus tänavu augustis Elisa menukaimate mobiiltelefonide müügitoppi juba lausa kaks erinevat Apple nutitelefoni,“ täheldas Hiiepuu.

Populaarseimad brändid Elisa klientide seas olid augustis Samsung, Sony, Huawei ja Apple ning menukaimad nutitelefonideks osutusid Samsung Galaxy J3, Huawei P9 Lite ning Apple iPhone SE.
Elisa esindustes müüdud seadmete seas oli positiivseks üllatajaks Eestis veel suhteliselt vähe tuntud Coolpad Porto S. „See on kõigest 99 eurot maksev nutitelefon, mis oma tehniliselt võimekuselt on samaväärne kaks-kolm korda kallimate seadmetega,“ iseloomustas Hiiepuu uue tegijana telefonide müügi edetabelisse jõudnud uustulnukat.

Elisa esindustes augustis müüdud menukaimad mobiiltelefonid:

  1. Samsung Galaxy J3
  2. Huawei P9 Lite
  3. Apple iPhone SE
  4. Sony Xperia M4 Aqua
  5. Samsung Galaxy S6
  6. Apple iPhone 6S
  7. Coolpad Porto S
  8. Samsung Galaxy J5 (2016)
  9. Sony Xperia Z5 Compact
  10. Huawei P8 Lite
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!