Põhisisu algus

Briti krimikirjaniku kõhedusttekitavad lühilood pakuvad meelelahutust jõulueelseks ajaks

10.12.2020

Jõuluaegne helgus, soojus ja headus on tekitanud üleküllastuse? Või vastupidi – tahaksid võtta pühadeajast nii palju, kui vähegi võtta annab ning ümbritseda end kõigega, mis seostub vähegi jõuludega? Mõlemal juhul tundub, et on aeg haarata kätte üks hea krimiraamat, milles kuritööd leiavad aset just kaunil (või siis mitte nii kaunil) jõuluajal. 

Armastatud Briti krimikirjaniku P. D. Jamesi raamat „Mõrvad jõuluööl“ koosneb neljast kiire tempoga ja riuklikust mõrvamüsteeriumist. Kahes neist paneb oma oskused proovile politseiuurija Adam Dalgliesh, kes on Jamesi üks tuntumaid tegelasi.

Kõik need neli lühilugu on ühtaegu mängulised ja geniaalse süžeega. Muuhulgas saab lugeja teada, miks pedantne ametnik endast kui mõrvatunnistajast märku ei anna, millise kuritööga puutus viiskümmend aastat tagasi kokku populaarne krimikirjanik, millist Agatha Christie stiilis juhtumit tuleb värskel seersandil Adam Dalglieshil lahendada ning millist tõde isegi seaduskuulekas Dalgliesh avaldada ei soovi

Lühilugudes saavad kokku kirjaniku firmamärgiks saanud elegantne jutustamisstiil, teravmeelne pilguheit inimloomuse kõige hävitavamatele omadustele ning ulakas huumorimeel. Need lood on tõelised jõuluaegsed maiuspalad kõigile, kes meisterlikust mõrvaloost rõõmu tunnevad.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/briti-krimikirjaniku-kohedusttekitavad…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!