Põhisisu algus

Andmed ei valeta: eestlased kasutavad reisides aina massilisemalt andmemahtu

16.05.2019

Euroopa Liidu roamingu regulatsioon on julgustanud eestlasi välismaal üha enam andmesidet tarbima. Võrreldes 2017. aastaga tarbisid Elisa kliendid möödunud aastal välismaal 339 protsenti rohkem andmemahtu.

Elisa klientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates 2017. aastal rakendunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioonist. 2017. aastaga võrreldes tõusis möödunud aastal Elisa klientide välismaal kasutatud andmesidehulk 339 protsenti, kui tarbiti kokku 2004 terabaiti ehk ligi 2 petabaiti andmemahtu. Sellise mobiilse interneti mahuhulga eest saaks vaadata näiteks 76 aastat järjest Netflixi või kuulata 1525 aastat järjest Spotify’d.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et kliendid on selgelt märku andnud, et nende jaoks on välismaal interneti kasutamine oluline, mistõttu pakume klientidele uuenenud roaminglahendust. „Oleme järk-järgult lisanud klientide nutipakettidele Euroopas roamingu kasutuse võimalusi. Nii ei pea klient muretsema Euroopas reisides lisakulutuse pärast ja saab sõltumata asukohast olla mugavalt internetiga ühenduses.“

Elisa roaming 2018

Valdav osa Elisa klientidest käib välismaal paaril korral aastas. Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa. Statistikast selgub, et kõige rohkem kasutatakse roamingut novembris, kus keskmiselt on märgata andmemahukasutuses kuueprotsendist tõusu. „Käesoleva aasta andmete põhjal pole oodata ka roamingu kasutuse aeglustumist, sest esimese nelja kuuga on kasutatud välismaal üle poole möödunud aasta kogumahust,“ lisas Ploomann.

Kuna suvi on reisimise tippaeg, tasub kõigil üle vaadata, kui palju andmesidet sihtriigis kasutada saab ja millised uudsed lahendused on saadaval. Elisa tõi möödunud aastal turule uued Euroopa ja Põhjamaade paketid, mis on mõeldud kasutamiseks erinevates nutiseadmetes. Üks populaarseimaid nutipakette on klientide seas Euroopa Nutipakett 31, mis sisaldab 50GB piiramatu kiirusega andmemahtu Eestis ja 10GB piiramatu kiirusega andmemahtu Euroopas. Paketiga kaasneb ka tasuta Mobiil-ID ja reisikindlustus tervele perele.

Telekomiteenuste valdkonna juhi sõnul on lisaks pakettidele populaarsed ka internetipiletid, millega saab kasvõi kõikidesse seadmetesse päevaks, nädalaks võik kuuks ajaks reisimiseks mõeldud internetimahu soetada. Vaieldamatult populaarseim on Euroopa päeva- ja nädalapilet. Alates maikuust katavad Elisa internetipiletid kokku 110 sihtkohta üle kogu maailma ja lisaks saavad kliendid tellitud piletit kasutada mitmes riigis korraga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama