Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Analüüs: eestlaste liikumisharjumused on naasmas eriolukorra eelsele tasemele

N, 18/02/2021 - 09:04

Elisa liikuvusanalüüsi viimaste kuude statistika põhjal selgub, et eestlaste kodus püsimine on langemas kriisieelsesse aega. Jaanuari viimasel nädalal püsis pigem kodus 60% inimestest üle Eesti, mida on 4% rohkem võrreldes möödunud aasta veebruariga.

Elisa liikuvusandmetel põhjal ilmneb, et uuel aastal on eestlased asunud rohkem liikuma ning kodudes püsimine on langevas trendis. Kui jõuludel püsis pigem kodus 67% ja aastavahetuse perioodil koguni 70% eestlastest, langes näitaja jaanuari lõpuks 60% piirile.

„Kuigi nakatumisnäitaja on sügisese ajaga võrreldes mitmekordistunud, ei paista see oluliselt mõjutavat eestlaste liikumisharjumusi. Möödunud aasta veebruaris püsis kodudes veidi üle poole rahvastikust, ehk 56%, kuid novembris, kui nakatumisnäitaja oli pidavas tõusus, püsis kodus natuke rohkem inimesi, ehk 57%. Tänast olukorda aastatagusega võrreldes püsib pigem kodudes umbes 4% rohkem eestlasi,“ kirjeldas Elisa telekomiteenuste juht Mailiis Ploomann.

Jaanuarikuu lõppseisuga püsis kõige rohkem inimesi kodudes Ida-Virumaal, kus on hetkel ka kõige kõrgem 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta. Kõige vähem püsisid kodudes Tartumaa inimesed.

Enim püsitakse kodus:

  • Ida-Viru maakonnas – 73%
  • Hiiu maakonnas – 71%
  • Järva maakonnas – 71%
  • Saare maakonnas – 67%
  • Valga maakonnas – 66%
    Protsent nimekirjas ja graafikus näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast.

Kõigile huvilistele tutvumiseks on olukord joonistatud piltidena nii maakondade lõikes kui ka Eesti tervikpildina veebilehel www.elisa.ee/kratid.


Allikas
Geenius.ee
Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt Elisas Koostöö startupidega Projekteerijale ja arendajale For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.