Põhisisu algus

Ajujahi võitis Elisa mentordatud temperatuuri mõõtev Timey

24.05.2019

Eile õhtul selgus Eesti suurima äriideede konkursi "Ajujaht" võitja. Žürii valis võitjaks ettevõtte Timey, kes toodab keemilisi indikaatoreid toidukaupade jälgimiseks. Võidutiim sai peaauhinnaks 30 000 eurot ja võimaluse külastada koostöös ühisrahastusplatvormiga Funderbeam kolme välisturgu, et kohtuda potentsiaalsete klientide ja investoritega.

Elisa tegevjuht Sami Seppänen leiab, et Ajujahi võit on tunnustus tiimi senisele fookuse hoidmisele ning potentsiaalile viia oma toode erinevatele turgudele Euroopas ja miks mitte ka kogu maailmas. “Nende tehnoloogial on palju võimalusi, kuid nad on tugevalt hoidnud fookust, mis on nende arengule kaasa aidanud,” rääkis Seppänen.

Käesoleva aasta saate võitnud Timey on tark indikaator, mille saab kinnitada toidupakendile või kastidele ning see muudab värvi, kui toodet ei ole hoitud õigetes tingimustes. Värvi muutev indikaator loob lisandväärtust kaupade tarneahelas ja hoiab ära liigset toidukaupade raiskamist. Timey loojad on Tallinna Tehnikaülikooli keemiatudengid.

„Ülipõnev ja pingeline on olnud aidata neid tiime eneseleidmisel ning jagada nii rõõme kui lahendada üheskoos probleemkohti. Igal aastal leian end päris kiiresti tiimiga asju arutades kasutamas väljendit „meie“. See on lahe, kuidas tunned ära get-shit-done inimesed ükskõik millisest seltskonnast ja neid tahad ka päriselt aidata ja näha neid õnnestumas,“ räägib Kertu, kelle mentordatud tiimid on igal aastal jõudnud ka Ajujahti kolme parima hulka.

Ajujahi ellukutsuja, EASi nõukogu esimees Erki Mölder ütles, et ettevõtluses läbi löömiseks tuleb julgeda ka eksida. “Kõik kolm finalisti on julgenud võtta riske ja seeläbi areneda. Timey viis võidule eelkõige eristuv ja nutikas lahendus, mille nad konkursi jooksul ka teoks tegid,” rääkis Mölder.

Ajujahi II koha pälvis kleebitavate puitpaneelide tootja Groveneer (15 000 eurot) ja III koha pimedatele mõeldud lauamäng ALU (5000 eurot).

Hooaja parimaks sotsiaalseks ettevõtteks nimetati ja 5000 eurot pälvis tööstressi ja läbipõlemise ennetamiseks loodud nõustamisteenus Võõras Sõber. Lisaks anti konkursil osalenud tiimidele välja mitmeid eriauhindu, mida saab näha siin.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!