Põhisisu algus

Ajaviide randa või õuemurule: 3 raamatut, mille seltsis nautida suvist olesklemist

25.06.2021

Nüüd, mil ilmad on veidi jahedamaks muutunud ja õues on taas võimalik aega veeta, on suurepärane hetk võtta kaasa Elisa Raamatuga varustatud nutiseade, otsida õues üks mõnus rahulik koht ning sättida end lugema. Suvemeeleolu hoidmiseks otsisime välja ka kolm mõnusat suvist raamatut.

Varastatud auto

Kaasahaarav seiklusromaan “Miks me varastasime auto” viib lugeja reisile koos kahe julge noore, Maiki ja Tšikiga. Maik Klingenberg on tavaline koolipoiss, kellega klassikaaslased eriti ei suhtle – teda peetakse igavaks ja teda ei kutsuta kunagi pidudele. Andrei Tšihhatšov hüüdnimega Tšikk on koolis uus ja samuti ebapopulaarne, ent teistel põhjustel.

Ühel päeval ilmub Tšikk ootamatult Maiki juurde ja kutsub ta koos „laenatud“ autoga suvisele seiklusele ilma vanemate, selge sihi, teekaardi ja mobiilita. Teel eksivad nad ära, kohtuvad igasuguste kummaliste tegelastega ja satuvad loomulikult ka sekeldustesse. Kas sellest saab kõigi aegade ägedaim suvi? Kahtlemata!

Suvesaar

Jørn Lier Horst on eelkõige tuntud oma krimiromaanide poolest, kuid koos Hans Jørgen Sandnesiga on ta välja andnud ka mitu noortele uurijatele sobivat teost sarjas „Detektiivibüroo nr 2“. Väikeses Elvestadi linnas lahendavad kriminaalseid juhtumeid sarja peategelased Tiril ja Oliver ning koer Otto. Nad koguvad asitõendeid, otsivad seoseid ja satuvad kurjategijate paljastamisel ohtlikesse seiklustesse.

Raamatus “Operatsioon suvesaar” märkavad Tiril ja Oliver Vanasadamas kolme tühja paati, mis üksteise järel ranna poole triivivad. Asja uurides satuvad nad varjulisele Suvesaarele.

Mälestusteta suvi

Sündmusterohke ja mälestustest pungil “Mälestusteta suve” peategelane on teismeline keskkonnaaktivist Brenda. Ta hoolib loodusest, kuid linnalapsena pole ta päris loodusega eriti kokku puutunud ega tea sellest suurt midagi. Kui ta suveks maale vanaema juurde saadetakse, paistab ees ootavat kõigi aegade igavaim suvi. Mis veel hullem – hakkama tuleb saada ilma internetita.

Peagi aga tutvub neiu salapärase naabripoisiga ja hargnema hakkavad sündmused, mida Brenda poleks osanud uneski näha. Lisaks sellele kuulub ta suvesse ka kohaliku metsa kaitsmine, maatöö tegemine ja toimetulek kohalike noorte vaheliste suhetega. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/ajaviide-randa-voi-ouemurule-3-raamatu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!