Põhisisu algus

Aastavahetuse telesoovitused: Eesti filmiklassikast traditsioonilise Mr Beani maratoni ja Zamunda printsi seiklusteni

31.12.2020

Aastavahetus toob traditsiooniliselt teleekraanidele igihaljaid lemmikuid, uuemaid kassahitte kui ka põnevaid aastavahetuseprogramme.

Sarnaselt jõulupühadega kostitab ka aastavahetus mitme vaba päevaga, mistõttu tasub juba aegsasti filmide ja saadete hulgast oma valik ära teha. Soovitusi, mida aastanumbri vahetumisel ekraanidelt vaadata, jagab Elisa TV-teenuste valdkonna juht Silver Soomre. „Paljud filmid on vaatajate jaoks igal aastal oodatud külalised ja põhjusega – need on kindla peale minek ja pakuvad oma tuntud headuses oodatud rahulolu. Samas, mina soovitan anda võimaluse vähemalt ühele seni nägemata filmile. Mine tea, millise uue hitiga oma lemmikute TOPi täiendada võib.“

 • Õhtusöök ühele – ETV, 31. detsember kell 15.10

Iga-aastane humoorikas Briti lühikomöödia vanast daamist, kes soovib oma 90. sünnipäeva sõprade seltsis tähistada. Kuna kaaslased on läinud juba manala teed, peab tema ülemteener James mängima kõiki külalisi. 20 minutit puhast naeru!

 • Vanad ja kobedad saavad jalad alla – TV3, 31. detsember kell 13.10

Populaarse „Vanad ja kobedad“ teleseriaali ainetel vändatud Eesti ühes menukamas filmis seiklevad Valdur, Maie, Väino ja Silvi. Elulised sündmused, naabrite vahelised suhted, elu linnas ja maal.

 • Bohemian Rhapsody – Kanal2, 1. jaanuar kell 20.00

Vanematele lemmikutele pakub konkurentsi kaks Kuldgloobust võitnud elulooline draama, mille keskmes on ansambli Queen solist Freddy Mercury. Film räägib laulja elust alates bändi moodustamisest kuni 1985. aasta ikoonilise esinemiseni " Live Aidi " kontserdil Wembley staadionil .

 • Prints Zamundast – TV3, 1. jaanuar kell 13.35

Legendaarne aasta alguse naerutaja, mille peaosas on Eddy Murphy. See on pöörane komöödia Aafrika printsist, kes loodab endale New Yorgist kaasa leida. Otsingute käigus asub ta oma kuningliku tiitli varjamiseks tööle hamburgerirestorani.

 • Siin me oleme! – ETV, 1. jaanuar kell 10.10

Vaikne taluelu Muhumaal saab sisse uued tuurid, kui sinna saabub lärmakas perekond Tallinnast. Perel on kindel plaan veeta puhkus looduses. Rahulik ajaveetmine kujuneb aga pööraseks sündmuste virvarriks. „Me oleme Tallinnast, me maksame!“

 • Mr Bean 1–14 – Kanal2, 1. jaanuar kell 10.55

Ükski 1. jaanuar ei ole õige 1. jaanuar, kui seda ei rikasta oma huumori, äparduste ja seiklustega härra Bean isiklikult. Naeru küll ja rohkem – lausa 14 osa järjest.

Alati oodatakse, mida põnevat pakuvad telekanalite aastavahetuseprogrammid. Ka sel aastal on nii ETV, Kanal2 kui ka TV3 ettevalmistanud muusikaküllased ja külalisterohked meelelahutussaated:

 • Särav aastavahetus ETVs ETV, 31. detsember alates kell 10

Läbi päeva kestev programm, millel aitavad hea tuju saatel aasta viimaste minutiteni kulgeda saatejuhid Grete Lõbu, Marko Reikop, Urmas Vaino ja Tõnis Niinemets.

 • Reporteri aastavahetus, Unustamatu 2020, Aastavahetuse ÕHTU! – Kanal 2 alates kell 19

Kanal 2 rõõmustab vaatajaid mitme omasaatega. Oma panuse annavad „Reporteri“ ja „Õhtu“ tegijad ning erisaade „Unustamatu 2020“ võtab kokku 2020. aasta meeldejäävaimad sündmused.

 • Kaks kanget. Suur aastavahetusshow!, Edekabel – TV3, 31. detsember alates kell 21

Ka TV3 sisustab õhtu mitme põneva erisaatega. Näiteks tervitavad rahvast alati säravad Jõekalda ja Margna suurejoonelises erisaates „Kaks kanget. Suur aastavahetusshow!“. Õhtust ei puudu ka traditsiooniline paroodiasaade „Edekabel“.

Lisaks telekanalite valikule pakuvad mitmekülgset meelelahutust ka Elisa Huub ja videolaenutus, kust leiab nii pühadeteemalisi filme (eraldi kaust videolaenutuses) kui ka teisi uuemaid ja vanemaid kassahitte:

 • Tenet

Filmi peategelane on relvastatud vaid sõnaga “Tenet”, kui ta võitleb kogu maailma ellujäämise nimel rahvusvahelise luure hämaras maailmas. Tema missioon hargneb lahti väljaspool reaalaega. Tegu pole ajas rändamisega, vaid inversiooniga. Christopher Nolani algupärase ja vaatemängulise ulmemäruli "Tenet" võtted toimusid seitsmes eri riigis, sh. Eestis.

 • Titanic

Paljude jaoks armastatud ja traditsiooniliselt aasta esimese päeva saatev linateos. Kaasa saab elada ühele aegade tuntuimale armastusloole, mis sünnib luksusauriku esimesel ja ühtlasi ka viimasel merereisil 1912. aasta 10. aprillil.

 • Harry Potter

Miks mitte võtta ette aastavahetusel ja sellele järgneval nädalavahetusel fantaasiafilmide maraton ja vaadata ära kõik kaheksa osa võluripoiss Harry Potteri seiklustest.

 • Hommikueine Tiffany juures

Filmiklassikasse kuuluv romantiline linateos, mis põhineb Truman Capote’i samanimelisel lühiromaanil. Peaosaline, New Yorgi seltsielu hing Holly Golightly on Audrey Hepburni kehastuses saanud üheks meeldejäävamaks tegelaskujuks kinoajaloos.

 • Vana-aasta õhtu

See romantiline komöödia annab võimaluse end viia mõtteis linna, mis kunagi ei maga ning mis on vana-aasta ära saatmise populaarsemaid reisi sihtkohti. 31. detsember tähistab armastust, lootust, andestamist, teist võimalust ja uusi algusi – seda nii paaride kui vallaliste läbipõimunud eludes kesk vapustavat New Yorki aasta kõige võrratumal ööl. Staarnäitlejatest pulbitsev linateos just seda lugu räägibki.

 • Tulejoonel

Kel filmide vaatamisest on tekkinud küllastumus, võib uut aastat alustada aga mõne uue sarjaga. Elisa Huubist nähtava Elisa neljanda originaalsarja keskmes on elu hammasrataste vahele jäänud Afganistani sõja veteran, kes asub Tallinnas halastamatult õudu külvama. Hiilgava rolli teeb sarjas armastatud näitleja Marko Matvere. „Tulejoonel“ on kindlasti hetke kuumim sõna Eesti telemaastikul.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!