Põhisisu algus

Aastavahetuse õnnitlused kolivad tasapisi Instagrami ja Messengeri

04.01.2018

Sel aastavahetusel edastati varasemast enam õnnitlusi Instagramis ja Facebook Messengeris, näitas Elisa võrgustatistika analüüs. Jätkuvalt saadavad eestlased uusaastatervitusi ka SMSi teel ja helistades, kuid seda vähenevas trendis.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul kasvas sotsiaalmeedia sõnumineerimine aastavahetusel poolteist korda. „Sel aastal õnnitleti üksteist uue aasta saabumise puhul palju rohkem sotsiaalmeedia kanalites ja vähem sõnumite teel,“ tõi Mailiis Ploomann välja uue trendi uusaastatervituste edastamisel. „Kõige enam kasutasid Elisa kliendid uusaastatervituse edastamisel Instagram'i ja sellele järgnes Facebooki Messenger.“

Kõnede ja sõnumite saatmise trende vaadates selgus, et võrreldes eelmise aastavahetusega langes veidi nii tehtud kõnede kui ka saadetud SMS-ide arv. „Kõnesid tehti käesoleval aastavahetusel 6% vähem ning SMS-e saadeti 14% võrra vähem,“ ütles Mailiis Ploomann.

Kui aga võrrelda sõnumite saatmist harilike päevadega, siis oli aastavahetusel saadetud SMS-ide arv ikkagi märkimisväärselt kõrgem. „Sõnumiliiklus kasvas tavapäevadega võrreldes 72% ning eriti aktiivselt saadeti uusaastasoove uue aasta esimesel tunnil ehk kell 00.00 kuni 01.00,“ rääkis Elisa telekomiteenuste valdkonna juht.

Ka kõneliikluses oli aastavahetusel aktiivsem ajavahemik, mil see kasvas tavapärasega võrreldes pea kahe korra võrra - see oli poole tunni jooksul peale aastavahetust.

„Üldine sõnumi- ja kõneliiklus näitab siiski kahanemise trendi ning alternatiivina ongi kasutusele tulnud sotsiaalmeediakanalid,“ võttis Mailiis Ploomann kokku aastavahetusel Elisa võrgus toimunu.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama