Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

5 põnevat ja kasulikku raamatut, mida enne jõule kindlasti lugema peaks

21.12.2020

5 põnevat ja kasulikku raamatut, mida enne jõule kindlasti lugema peaks

Ehkki lõviosa jõuluraamatutest ja -filmidest on suunatud lastele, ei pea ka täiskasvanud end kõrvalejäetuna tundma: hästi otsides leiab valikust nii ilukirjandust kui ka muid kasulikke raamatuid. 

Retseptid

Külalisi tuleb sel aastal küll tõenäoliselt vähem, ent laud ootab siiski katmist. Õnneks ei pea kokk ülesandega üksi hakkama saama, sest appi tõttab „Parimad jõulutoidud“. Kokaraamatusse on kokku kogutud parimate jõulutoitude ja -jookide retseptid nii Eestist kui ka mujalt maailmast, seega ideid ja põnevaid retsepte leidub seal kuhjaga.

Luuletused

Lastel on jõulukinkide lunastamise kord juba pisikesest peale selge ja luuletused alati varakult peas, kuid täiskasvanud loodavad tihti luuletuste lugemisest kõrvale hiilida.

Paanika tekib aga siis, kui pere esinemisest keeldumisega või mõne tühise vabandusega (näiteks „ma tegin ju terve päeva süüa“) ei lepi ning kiire internetiotsing annab vaid täiesti sobimatuid luuletusi.

Õnneks on „Jõua jõua jõuluaega“ Elisa Raamatu äpis vaid paari kliki kaugusel ning sealsete luuletuste seast leiavad sobiva nii lapsed, vanemad kui vanavanemad. Raamatus on nii vanu armsaid jõulusalme kui tänapäeval tuntud autorite uut loomingut. 

Ilukirjandus

Kodumaise autori Heli Künnapase „Jõuluks koju“ viib lugeja Pärnusse, kus elab Anne-Mari, kes on ootamatult ilma jäänud senisest elust ja kodust. Kas nelja lapse ema jõuab jõuludeks koju?

Kui Pärnu tundub liiga lähedal ja tahaks kasvõi raamatus reisida Eestist kaugemale, sobivad lugemiseks näiteks Cornwallis aset leidnud juhtumised. Romaanis „Jõuluingel“ tegutseb Dossie, kelle jaoks näib jõulude eel kõik laabuvat. Ometi tuleb läbida mitu katsumust, et kogukond järgmiste jõuludeni vastu peaks. 

Ka krimisõpru pole unarusse jäetud. Armastatud Briti krimikirjaniku P. D. Jamesi raamat „Mõrvad jõuluööl“ koosneb neljast kiire tempoga ja riuklikust mõrvamüsteeriumist. Kahes neist paneb oma oskused proovile politseiuurija Adam Dalgliesh, kes on Jamesi üks tuntumaid tegelasi. 

Kõik neli lühilugu on ühtaegu mängulised ja geniaalse süžeega. Neis saavad kokku elegantne jutustamisstiil, teravmeelne pilguheit inimloomuse kõige hävitavamatele omadustele ning ulakas huumorimeel.

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.