Põhisisu algus

3 värsket hitti: suvel köidavad lugejaid isehakanud uurijad ja upsakad poissmehed

21.06.2021

Elisa Raamatusse on viimasel ajal lisandunud hulganisti väärt kirjandust, millest suur osa ka kiiresti lugejate seas populaarsust kogub. Nagu ikka, armastavad eestlased eelkõige krimi, kuid kõhedate kuritööde ja põnevate müsteeriumite vahele eksib vahel ka mõni romantilisem teos. Valisime välja kolm raamatut, mis väärivad kindlasti tutvustamist.

Henning Mankell “Hiinlane”

On 2006. aasta külm jaanuaripäev. Väikeses Hesjövalleni linnas on jõhkralt tapetud 18 inimest. Kui kohtunik Birgitta Roslin juhtunu kohta loeb, taipab ta ootamatult, et tal on seos pea kõigi veresauma ohvritega – ning otsustab ise juhtunusse selgust tuua.

Uurimine viib ta rännakule 1860ndate Ameerikasse, kus hiinlastest orjatööjõud ehitab lääne- ja idaranniku vahele raudteed. Kuid jäljed viivad ka tänapäeva Hiinasse, riigi kommunistliku partei ladviku juurde. Süütult ja pahaaimamatult tõmmatakse Birgitta eluohtlikku poliitilisse mängu. 

Jørn Lier Horst, Thomas Enger “Suitsukate”

Norra kahe menukaima krimikirjaniku uue krimisarja teises raamatus leiab Oslo kesklinnas aset pommiplahvatus. Ametlikult on tegu terrorirünnakuga, kuid Alexander Blix on kindel, et see on vaid suitsukate. 

Blix asub plahvatust omal käel ja ülemuse teadmata uurima, abiliseks vaid uue partner Kovic. Teda jälitab ettevõtlik noor ajakirjanik, kes jõuab ka ise jahmatava infoni, mida Blixiga jagab.

Suzanne Allain “Härra Malcolmi nimekiri”

Kõrgeauline, nägus, heal järjel ja ehk endast õige pisut liiga heal arvamusel olev härra Malcolm otsib naist. Aga mitte mingit suvalist naist, vaid sellist, kel on kõik need omadused, mille ta oma ideaalse naise omaduste nimekirja on lisanud. 

Mitte just kuigi üllatuslikult ei kanna ta otsingud mitme aasta jooksul vilja ning lootus hakkab vaikselt kaduma. Siis aga saabub linna Selina Dalton, vaesevõitu vikaari tütar. Ootamatult saab Selinale selgeks, et sõbranna on talle andnud peaosa kättemaksuplaanis, kus tema ülesandeks on härra Malcolm ära võluda ja siis tema lootused purustada. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/3-varsket-hitti-suvel-koidavad-lugejai…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!