Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

3 suurepärast Eesti filmi, mida pikkadel pühadel vaadata

R, 24/06/2022 - 09:43

Pikad pühad on lõpuks ometi kohal ja jalad seinal saab mööda saata lausa neli päeva! Lisaks jaanilõkkele ja soojade suveilmade nautimisele jääb mõnusalt aega üle ka heade Eesti filmide nautimiseks.

Alt leiad kolm kodumaist filmi, mis on pikkadel pühadel kindlasti sinu aega väärt. Veel suurema valiku kvaliteetseid filme leiad Elisa videolaenutusest.Kiik, kirves ja igavese armastuse puu

“Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” on üks värskemaid kodumaiseid komöödiafilme, mille väntasid valmis Eesti uue põlvkonna filmitegijad Meel Paliale ja Urmet Piiling. Lisaks neile teevad filmis teiste seas kaasa ka Andrus Vaarik ja Marko Matvere.

Filmi keskmes on elu hammasrataste vahele jäänud noor automehaanik Kiik, kes saab teada, et tema tüdruksõbra südame on võitnud uus noormees. Hingevalu leevendamiseks otsustab Kiik koos filmitegijast sõbraga sõita riigi teise otsa, et maha raiuda igavese armastuse puu. Teekond müstilise puuni kujuneb aga okkaliseks, endassevaatavaks ja kriminaalseks.

“Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” on olemas Elisa videolaenutuses.Suvi

Jaanipühad on Eesti suve tippsündmus ja selle tähistamiseks on keeruline leida sobivamat filmi kui legendaarne “Suvi”. Jah, selle filmi lugu ja tegelased on paljudele tõenäoliselt juba ammu tuttavad, aga “Suvi” on üks nendest linateostest, mida vaataks ikka veel ja veel.

“Suvi” räägib loo krutskimehest Joosep Tootsist ja hädavaresest Jorh Adniel Kiirest, kes püüavad võita Raja Teele südant ja kätt. Isepäine neiu hoiab aga oma saatuse ohje tugevalt iseenda kätes. “Suves” kangastub humoorikas võtmes möödunud sajandi alguskümnendite elu ja olu, lüürilise alatooni annavad kaunid võtted Eesti loodusest ja “Kevadest” tuntud muusika.

“Suve” saad ära vaadata Elisa videolaenutuse vahendusel.Siin me oleme

Kui “Suvi” on kodumaiste suvefilmide vaieldamatu ladvik, siis “Siin me oleme” ei jää Lutsu tegelaste seiklustest kaugele maha. Just see film on kuulsaks teinud lausepaari, mida eestlased meelsasti veel tänaseni kasutavad: “Ütle talle, et me oleme Tallinnast! Ütle talle, et me maksame!”

“Siin me oleme” on Juhan Smuuli monoloogi “Suvitajad” ainetel valminud muusikaline mängufilm. Rahuliku talu ette Muhumaal põrutab ühel päeval sapakas, millest pudeneb välja lärmakas perekond Tallinnast, kes on otsustanud veeta suvepuhkuse kaunis looduses. Järgneb üks tõsiselt lõbus seiklus ja omajagu kaost.

“Siin me oleme” on vaadatav Elisa videolaenutuses.


Allikas
Diktor.geenius.ee