Põhisisu algus

3 hea tuju raamatut, mida veel sel suvel lugeda

29.07.2021

Head, kuulsad, prestiižsed, kohustusliku kirjanduse hulka kuuluvad raamatud on pea alati sünged, depressiivsed ja traagilised. Elu on aga niigi pingutustnõudev ja keeruline – kui juba raamatumaailma põgeneda, siis ees võiks oodata midagi helget, lõbusat ja rõõmsakstegevat. 

Siin on kolm positiivset ja südamlikku raamatut, mille abil end argimuredest välja lülitada ja koos tegelastega üks tore seiklus ette võtta.

Jodi Taylor “Üks neetud jama teise otsa”

Selles huviäratava pealkirjaga raamatus saab ajalooteadus täiesti uue tähenduse. Madeleine Maxwell asub tööle ajaloouuringute instituuti ning avastab peagi, et asutuse tavapärase fassaadi taga käib hoopiski iseäralik tegevus. Sealsed ajaloolased ei uuri lihtsalt minevikku – nad käivad seal ise. Üsna varsti selgub, et tarvitseb astuda üksainus vale samm ja ajalugu annab vastulöögi.

Shaun Bythell “Raamatukaupmehe pihtimused”

Raamatusõpradele meeldib ikka vahel lugeda teistest raamatusõpradest – ja kes võiks olla suurem raamatusõber, kui raamatukaupluse omanik? 

Humoorikas päevikuvormis jutustuses Šotimaal asuvast raamatupoest vestab autor haaravalt oma igapäevaelust. Ta räägib inimestest ja nende tegemistest mõnusa huumoriga, tema toon on britile omaselt korraga nii sarkastiline kui ka kaastundlik. Värvikaid kujusid leidub nii poe heaks töötavate inimeste kui ka klientide seas. Loomulikult saab ka parasjagu nalja. 

Fredrik Backman “Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust”

Backmanile omaselt humoorika, kuid südamliku ja mõtlemapaneva teose kangelane on seitsmeaastane Elsa, kellel on seitsmekümne seitsme aastane tembutav vanaema. Vanaema on Elsa ainuke sõber. Kui vanaema sureb, selgub, et ta on korraldanud Elsale suure seikluse: ta peab kohale viima vanaema kirjad naabritele, kellelt vanaema tahab vabandust paluda.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/3-hea-tuju-raamatut-mida-veel-sel-suve…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!