Põhisisu algus

13 lühijuttu suve lõppu: Agatha Christie kutsub lugema

29.08.2021

Suvi on lõõgastumise aeg, suvi on aeg, mil puhatakse ja lõbutsetakse ning püütakse sünged asjad mõtetest eemal hoida. Samal ajal aga ei tähenda see, et suvel ei toimu kuritegusid. Ka suvel võib kellegi kannatus lõplikult katkeda või siis on suvi just hoolikalt kavandatud kuriteoks kõige parem aeg.

Sellele teadmisele tuginedes ongi kokku kogutud krimikuninganna Agatha Christie kolmteist lühijuttu ning kogumik kannab nime “Mõrv päikese all”. Christie tunneb väga hästi inimhinge keerdkäike ja seda, mis võib selles vallandada süngeimad tungid ka suvepäikese all.

Kas Christie jõuab koos tegelastega 13 mõrva ära lahendada? Mitte päris – igas loos tegelikult mõrva ei toimugi. Õnneks oskab inimene ka muid huvitavaid, uurimist väärivaid asju teha – näiteks teise väärisesemeid varastada või lihtsalt põnevaid saladusi hoida.

Mõistatusi lahendavad ja kurjategijaid paljastavad neis juttudes Christie vähemtuntud tegelased nagu Parker Pyne, Harley Quin ja James Bond. Fännide rõõmuks teeb väärika etteaste ka palavalt armastatud Belgia detektiiv Hercule Poirot. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/13-luhijuttu-suve-loppu-agatha-christi…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!