Põhisisu algus

10 huvitavat fakti näitleja Peeter Volkonski elust

Tänavu septembris 68. sünnipäeva tähistanud näitleja ja laulja Peeter Volkonski on nii Eesti kultuurimaastikul kui seltskonnaelus asendamatu ja erakordselt värvikas kuju. Siinkohal mõned huvitavad faktid mehe elust.


  • Näitleja ja laulja vanavanaisa oli vürst Pjotr Volkonski, kes oli kuni mõisate võõrandamiseni üks Keila-Joa maavalduste ja lossi omanikest. Nende siniverelised juured lähevad Venemaa esimese valitseja Rjurikuni välja. Seega on Peeter Volkonski üks väga vähestest täie õigusega aadlitiitlit kandvatest põlistest eestimaalastest. Keila-Joa mõis on talle alati seetõttu ka avatud.


  • Peeter Volkonski ema on kirjanik Lehte Hainsalu, isa aga helilooja Andrei Volkonski ja vanaisa laulja Mihhail Volkonski. Nii kirjanduslik kui muusikaline tegevus on seega tema perekonnas olnud olulisel kohal juba põlvkondi.


  • Mees on ennast ise määratlenud selgelt eesti kultuuriruumi, kuid mitte eesti rahvuse hulka kuuluvaks. Kui Tartu levimuusikapäevadel laulva revolutsiooni ajal kõlas Alo Mattiiseni laul „Eestlane olen ja eestlaseks jään“, esitas laulja seda enda sõnul laval kolmandas isikus „Eestlane oled ja eestlaseks jääd“. Sama nippi on Volkonski soovitanud ka laulja Tanja Mihhailovale.


  • Kui Volkonski etteaste punkbändiga Propeller oli kavas 1980. aastal üritusel, mis päädis noorte meeleavaldusega nõukogude võimuesindajate ja riigikorra vastu, keelati tal edaspidi bändiga esineda. Mitte mingisugust ametlikku dokumenti talle sealjuures selle kohta ei esitatud. Sealjuures polnud Volkonski rahutuste kujunemisega otseselt seotud.


  • 1980. aastate teisel poolel töötas Volkonski Vanemuises, kuni teatrit saabus juhtima Linnar Priimägi. Meeste suhted läksid üsna ruttu sassi ja Volkonski lahkus seepeale teatrist.


  • ETV saate „Sinu uus sugulane“ jaoks uurimistööd läbi viies selgus, et Volkonski on sugulane ka peaminister Kaja Kallasega, kelle mõlema emad on vereliini pidi seotud.


  • Lisaks pungile ja naljategemisele kuulub Volkonski huvialade hulka aga ka palju tõsisemaid teemasid. Näiteks on ta tõlkinud keskaegse armeenia munga Nareki Grigori poeemi „Nutulaulude raamat“. Tegemist on kogu kristlikku kirikut mõjutanud autoriga.


  • Näitlejast endast on tehtud dokumentaalfilm „Viimane vürst“ ja ta on avaldanud ka elulooraamatu „Peeter Volkonski. ISBN 978-9985-9980-6-9“, mis on leidnud ebaühtlase teostusviisi tõttu kriitikat. Lisaks on ta kirjutanud lasteraamatuid ja naljakogumiku.


  • Volkonski abikaasa Maria Volkonskaja on psühhiaater ja legendi järgi kohtusid nad esimest korda just psühhiaatriahaiglas (kas see tõele vastab, ei ole päris selge). Näitleja on märkinud ka, kuidas pärast pikka ja rasket tööperioodi psühhiaatriahaiglas puhates tegi ta teistele patsientidele muusikateraapiat ja korraldas lauamängude turniiri. Väidetavalt olevat kaaspatsiendid kiiresti paranenud.


  • Koos Onu Bellaga tõi Peeter Volkonski 2014. aastal lavale Eesti esimese sit-down-komöödia, kus ilma ettevalimsutseta juttu ajades mängisid nad üksteise abikaasasid.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/10-huvitavat-fakti-naitleja-peeter-…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!