Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama

10 huvitavat fakti kuulsa koomiku Rowan Atkinsoni kohta

E, 23/01/2023 - 10:14

Kes meist ei teaks ilmselt tuntuimat Suurbritannia koomikut Rowan Atkinsoni ja tema “Mister Beani” sarja. Kui palju aga me tegelikult temast teame?

1. Samas koolis Suurbritannia riigijuhiga

Atkinsoni koolivennaks Durham Choristeri koolis oli Tony Blair, kellest hiljem sai Suurbritannia peaminister. Blair olevat olnud väga seltskondlik tüüp, Atkinson aga vastupidi, väga tagasihoidlik. Atkinson on tuttav ka näiteks Suurbritannia kuninga Charles III-ga.

2. Hariduse poolest on Atkinson elektriinsener

Inseneridiplomi magistritaseme sai ta Oxfordist. Sellise taustaga oleks temast võinud saada tõenäoliselt tipptasemel elektroonikaspetsialist. Mees alustas sealsamas isegi doktoritöö kirjutamist, kuid näitlejaelukutse võttis siiski tema elu üle ja väitekiri lõpetamata.

3. Karjääri alguses naljasaade raadios

Pärast esimesi ülesastumisi laval, sai Rowan Atkinson võimaluse raadios kätt proovida: 1979. aastal saatega „Atkinsoni inimesed“ („The Atkinson People“), kus esinesid ja ajasid kuulajaid naerma kujuteldavad kuulsad inimesed.

5. Igat pidi autohull

Atkinson on täiesti hull igasugu sõidukite järgi, eriti mis puudutab suuri veoautosid. Väidetavalt on selle juured tema lapsepõlves, mil sai juhtida oma isale kuulunud traktorit.

5. Uskumatu diil sodiks sõidetud autoga

Atkinson on kaks korda enale kuuluva Mclareni sodiks sõitnud. Ühel korral maksis kindlustus talle selle eest kompensatsiooniks 910 000 naela, suurim väljamakse, mida elaes autode eest tehtud on. Mõni aeg hiljem pani Atkinson auto müüki ja see osteti 8 miljoni naela eest ära.

6. „Mister Beani“ sarja valmis kokku vaid loetud osad

Maailma komöödiaklassika tippu kuuluvat „Mister Beani“ sarja ei ole kokku üldsegi mitte palju: seda tehti vaid 15 osa, millest esimene läkseetrisse 1990. aasta alguses. Iga osa on natuke alla poole tunni pikk. Viimane, 1995. aastal välja tulnud osa on tegelikult kokku pandud varasematest töödest. Muuseas, esialgu pidi tegelase nimeks olema hoopis Mister White.

7. Inspiratsioon kuulsalt prantsuse režisssöörilt ja näitlejalt

Mister Beani tegelaskuju luues sai Atkinson inspiratsiooni kuulsa režissööri Jaques Tati loomingust, täpsemalt tema tegelasest monsieur Hulost, kes samuti pidevalt igasugustesse äpardustesse satub, kuid on tihti piisavalt õnnelik, et need isegi märkamata ületab.

8. Atkinson ei armasta oma tööd

Nimelt peab kuulus näitleja seda liiga stressirohkeks ja väsitavaks. Eriti on ta välja toonud „Mister Beani“ filmimise, mis on tema jaoks olnud eriti stressirohke ja väsitav. Oma osa mängib selles muidugi Atkinsoni enda perfektsionism, mistõttu laseb ta ühte stseeni üles võtta mitmeid duubleid ja muudab sellega protsessi märksa pikemaks ja töömahukamaks, kui asi võib-olla väärt oleks.

9. Naine võtteplatsilt

Atinson kohtas oma abikaasat võtteplatsil 1980. aastate lõpus sarja „musträstas“ võtetel. Ühel päeval palus ta oma kolleegilt, Stephen Frylt, kas nad võiks omavahel ära vahetada grimmikunstnikud, kes nende ettevalmistamisel abiks olid. Nii kohtuski Atkinson oma tulevase abikaasa Sunetra Sastryga, kellega nad 1990. aastal abiellusid.

10. Varandust 130 miljoni naela eest

Need miljoni on eelkõige pärit tema filmikarjäärist: näitleja on üles astunud 20 linateoses. isaks sellele on ta kaasa teinud 34 TV-sarjas ja üheksas reklaamiklipis.


Allikas
Diktor.geenius.ee