Põhisisu algus

10 huvitavat fakti augustikuu sünnipäevalapse Antonio Banderase kohta

10. augustil sai 62 aastaseks praegusel hetkel ilmselt kuulsaim hispaania näitleja Antonio Banderas. Lisaks näitlemisele on kirju elusaatusega mees tegutsenud terves hulgas huvitavates ettevõtmistes.

1) Näitleja täisnimeks on José Antonio Domínguez Bandera. Hispaaniakeelsetes maades on inimestel kaks perekonnanime, millest üks saadakse isa- ja teine emapoolselt suguvõsalt. Kuigi traditsiooniliselt on esikohal isalt päritud perekonnanimi, võttis Banderas näitlejana kasutusele oma ema perekonnanime.

2) Lapsena tahtis Antonio Banderas saada jalgpalluriks, aga 14-aastaselt saadud vigastus pani ta sellest unistusest loobuma.

3) Noor Banderas tundis suurt huvi etenduskunstide vastu ja õppis oma kodulinnas Málagas kahes lavakunstikoolis. Esinemised teatris ja ka tänaval viisid ta lõpuks Hispaania Riigiteatri lavale. Seal jäi ta silma režissöör Pedro Almodóvarile, kes 1982. aastal kutsus Banderase mängima oma filmi „Kirgede labürint“.

4) Aastal 1987. mängis Banderas taas Almodóvari filmis, kus tema kehastatav geimehest tegelaskuju viis Banderase ekraanile esimese suudluseni teise mehega. Kokku on Banderas ja Almodóvar teinud koostööd kaheksas filmis.

5) Banderas on tegutsenud ka ise režissöörina, kui tõi linale filmi „Segased Alabamas“ („Crazy in Alabama“, 1999). Selle filmi osas kriitikud aga Banderase vastu halastust ei tundud.

6) Banderas ei tegele ainult näitlemise ja filmidega. Ta on näiteks osanik punaseid ja rosé veine tootvas Hispaanias Andaluusia piirkonnas asuvas tööstusettevõttes, mis kannab nime Anta Banderas.

7) Mees on pikalt olnud tuntud Puigi nime kandva parfümeeriaettevõtte esindusnäona.

8) Näitleja on tegev ka poliitikas. 1996. aastal astus ta koos mitmete teiste oluliste kultuuritegelastega üles Hispaania kahe peamise poliitilise jõu hulka kuuluva sotsialistliku tööerakonna valimisvideos. Kümnekonna aasta eest kutsus ta aga Euroopa riike ja USAd järgima Venetsueela juhi Hugo Chávezi eeskuju ja majanduskriisi lahendamiseks riigistama suurkorporatsioonid.

9) Kuigi ta on ennast nimetanud agnostikuks, kes otseselt ühtegi usutunnistust ei järgi, on Banderas katoliikliku kiriku liige ja kuulub ka Málagas asuvasse vennaskonda. Samuti võtab ta osa sealsetest iga-aastastest lihavõtteristikäikudest.

10) Näitlejat on tunnustatud ka akadeemilised organisatsioonid: 2010. aastal omistas Málaga Ülikool talle audoktori tiitli.


Allikas
Geenius.ee
https://digi.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/10-huvitavat-fakti-augustikuu-sunnipa…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!