Põhisisu algus

Elisa uuring: Digilugeja on füüsilise raamatu lugejast erinevate lugemisharjumustega

16.04.2016

Täna veel uudne mõiste digilugemine, kuid Elisa nägemusel peatselt igapäevaselt kasutust leidev sõna, on juba praegu iseloomustamas seniste lugemisharjumuste juures kannapööret. Elisa uuringust selgus, et digilugeja loeb raamatuid kümne minuti kaupa ning talle meeldib, et raamatud ei võta kodus enam ruumi.

Elisa poolt läbi viidud uuringu* tulemused andsid kinnitust, et raamatu lugemiseks nutiseadet kasutav lugeja, on füüsilise raamatu lugejast erinevate lugemisharjumustega.

„Kõige põnevam teadmine, mis uuringust ilmnes ütleb meile, et digilugeja loeb raamatuid kõigest 10 minuti kaupa, kuid seda iga päev ning nädalavahetustel leiab lugemiseks pikemaid ajaaknaid.. Samuti ilmnes, et digilugeja kasutab lugemiseks hetki, mil muidu raamatut kätte ei võtakski – näiteks igasugustel ootehetkedel, mil muidu lihtsalt aega surnuks löödaks. Ka märkis moodne lugeja uuringus veel seda, et peab digilugemise eeliseks, et kodus ei ole enam ruumivõtvaid raamaturiiuleid, kuid see-eest on „tasku“ raamatuid täis ,“ tõi Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk uuringust selgunud iseloomustavaid näiteid digilugeja tüpaaži kohta.

„Kindlasti ei ole küsimus selles kumb parem on, kas paber või digi,“ rõhutas Kertu Kriisk ja osutas, et tänu mugavale, alati käpärast olevale lugemisteenusele, loevad Elisa kliendid suisa 66% rohkem. „Näeme selgelt, et meie lugemisäpp aitab eestlasi tuua tagasi lugemise juurde ja kuna üks täiendab teist ehk siis digilugemine hoogustab ka traditsioonilist lugemist, on meil väga hea meel, et lugemine püsib tänu erinevatele võimalustele üha enam au sees,“ rääkis Kriisk ja lisas, et digilugemine saab üha tavapärasemaks tegevuseks ja hoogustub iga uue generatsiooniga.

Uuringu vastajate sõnul loetakse e-raamatuid lisaks kodule ka nii reisides kui ka liigeldes: bussis, trammis, trollis, kaasreisijana autos.

Uuringus osalejad märkisid peamiselt:

Uuringu vastajate sõnul loetakse e-raamatuid lisaks kodule ka nii reisides kui ka liigeldes (bussis, trammis, trollis, kaasreisijana autos).

„Hea kasutusmugavus – võimalus lugeda pimedas või halvas valgustuses. Võimalus muuta teksti suurust. Saab lugeda öösel teisi segamata, ilma lambivalgustuseta kui elukaaslane või lapsed magavad.“

„Saab lugeda ka hämaras lastele õhtujuttu.“

„Tiheda ajagraafikuga inimesel kõige ajaefektiivsem viis raamatute lugemiseks. Saad kasutada ooteajad lugemiseks.“

„Lihtne leida sobiv raamat, võimalus tutvuda eeltutvustusega ja sirvida raamatuid.“

„Raamatud olemas ilma kodust lahkumata. Ei pea minema raamatukokku ega raamatupoodi“

„Võimalus lugeda lennukis ja reisil ilma et oleks vaja internetti“

Veidi statistikat:


Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!