Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama
Oled tundnud, et sinu netiühendus võiks olla kiirem? Liitu Elisa ehitatava valguskaablivõrguga ja toome ülikiire interneti ka sinu koju!
Täida liitumisavaldus
Kuidas see käib? Et saaksime kiire neti tuua ka sinu majja, peab see olema ühendatud valguskaabli võrgustikuga. Veendu, et sinu kodu asub piirkonnas, kus ehitustöid alustame, ning saada meile võrguga liitumise avaldus.
Kontrolli, kas sinu aadress on ehitusplaanis
Esita liitumisavaldus ja allkirjasta leping
Ehitaja võtab ühendust ja lepib kokku liini ehituse aja
Teavitame sind, kui kogu võrk on valmis
Liitu teenusega: Elisa neti- ja TV-teenused leiad siit
Kui palju liitumine maksab?

Vaid praegu on sul võimalik liituda soodustingimusel, sest ehitust toetab ka Eesti riik. Soodustingimustel on liitumistasu 200 eurot. Valguskaabliga saad liituda ka hiljem, kuid siis on see palju kallim.

Liitumistasu on ühekordne. Tasuda saad ühe maksena või osamaksetena. Soodustingimustel saad liituda kuni 31.05.2021.

Kui sul on küsimusi või soovid enne liitumist nõu küsida, kirjuta palun kliendiliin@elisa.ee

Liini rajamine Ehitaja teostatavad tööd Liin tuuakse maakaablina hoone välisseinani Seina puuritakse auk või kasutatakse olemasolevat sisendit Kaabel veetakse sisendist kuni 1,5 m kaugusele ja otsastatakse ühenduskarbis Tellija või lõppteenuse pakkuja teostatavad tööd Interneti- või TV-teenuse kasutamiseks vali teenusepakkuja. Ühenduskarbikust väljuv kaabeldus ja seadme(te) valik sõltub valitud teenus(t)est.
Soodsam liitumisperiood kestab kuni 31.05.2021 Hilisematele liitumisavaldustele tehakse individuaalne pakkumine.
Elisa loob praeguses faasis üheduse nendele aadressidele. Täida avaldus kui ka sinu kinnistu aadress on nimekirjas.
Kui aadressi nimekirjast ei leia vaata, äkki rajab sinu kinnistu piirkonda võrku mõni teine ettevõte.
(nt Vabaõhu tee 12, Pirita, Tallinn, Harju)
Luban endale saata eksklusiivseid, ainult klientidele mõeldud sooduspakkumisi
Luban endale saata eksklusiivseid, ainult klientidele mõeldud Elisa koostööpartnerite sooduspakkumisi

Kinnitan, et Elisa on mulle kättesaadavaks teinud ning olen tutvunud Elisa turunduse põhimõtetega. Olen teadlik õigusest nõusolek igal ajal tagasi võtta. Elisa turunduspõhimõtted on kättesaadavad kodulehekülgel rubriigis "Teenuste tingimused ja hinnakirjad"
Sul on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta.

 

Elisa töötleb isikuandmeid vastavalt Elisa kliendiandmete töötlemise põhimõtetele, millega saad tutvuda siin.

Uus põlvkond, uued võimalused Stabiilne ühendus. Püsiühendus on kvaliteetne ega sõltu ilmastikust. Suuremad kiirused. Kiire, isegi kuni 1 Gbit/s nett. Täpsed kiirused sõltuvad teenusepakkuja pakettidest. Võrdne üles/alla kiirus. Varem kulus videote jm üleslaadimisele kauem kui allalaadimisele. Valguskaabliga on kiirused võrdsed. Tulevikuks valmis. Tulevikus vajab netiühendust rohkem koduseid seadmeid kui täna. Valguskaabel tagab vastava võimekuse.
Korduma kippuvad küsimused

See on taristu, mis võimaldab pakkuda kvaliteetset, tulevikukindlat ja ülikiiret püsiühendust, sõltumata ilmast ja levist. Võrk on operaatorneutraalne, mis tähendab seda, et kuigi kaablivõrgu ehitab välja Elisa, võivad seda taristut hiljem kasutada ka teised sideteenuste pakkujad.

Soodusperioodil maksab juurdepääsuvõrguga liitumine 200 eurot (sisaldab käibemaksu). Tasuda saad nii ühekordse maksena kui ka osamaksetena (üldsumma ei muutu).

200 euro eest tuuakse liin juurdepääsuvõrgu lõpp-punktist ühe aadressiobjektini ja selle sisse sinu näidatud kohast. Liin rajatakse standardselt otsastatud kaabliga, mis on valmis edasise hoonesisese paigaldustöö jaoks. Hoonesisese paigaldustöö organiseerimine jääb sinu enda hooleks.

Liitumisavalduse soovitame esitada 2 kuu jooksul alates teavituskirja saamisest, sest vaid nii saad liituda soodustingimustel. Kui sa selle aja jooksul liitumisavaldust ei esita või jääd sellega hiljaks, siis käimasoleva ehitusprotsessi käigus liin sinu koju ei jõua.

Kõiki hilisemaid liitumisavaldusi käsitleme eraldi ning kalkuleerime neile personaalse liitumistasu. Kui kiiresti ühendus siis sinu koju tuuakse, sõltub ehitustööde järjekorrast ja koormusest.

Ehitustööde algfaasis võtab ehitaja sinuga ühendust ning selgitab välja ja kooskõlastab kõige otsema ja kuluefektiivsema tee kinnistu piiril või selle vahetus läheduses asuvast juurdepääsuvõrgu lõpp-punktist majasisese ühenduspunktini. Kuluefektiivsust hindab Elisa eelkõige selle järgi, kui palju tuleb liini rajamiseks kinnistul teha kaeve- ja pinnase taastamise töid. Juhul, kui kinnistul on läbitav maasisene toru juba olemas ja tehniliselt on seda olemasolevat toru võimalik kasutada ka liini rajamiseks, siis kaevetöid ei teostata. Kui toru pole, tuleb liini paigaldamiseks teostada krundil kaevetööd.

Majasisese ühenduspunktini jõudmiseks peab kaablikõri viima läbi hoone seina, mis tähendab, et seina puuritakse auk (sisendi võid eelnevalt ka ise ette valmistada, puurides 20 mm läbimõõduga augu). Kaabli ühenduskarbik paigaldatakse sinu poolt näidatud kohta, mis võib olla sisendist maksimaalselt 1,5 m kaugusel. Ühenduskarbikut loetakse ühtlasi liini ühenduspunktiks. Sellega liini rajamine lõpeb.

Sul on võimalik teenusega liituda siis, kui kogu piirkonna ehitustööd on valmis. Võid teenuse tellida mistahes sideettevõttest, kes antud piirkonnas teenust pakub. Kui sideettevõttest on sobilik teenus valitud ja tellitud, tuleb tehnik ning paigaldab teenuse pakkumiseks vajaliku(d) kliendiseadme(d). Ühenduspunkti saab seadmega ühendada kaabli abil. Vastava kaabli paigaldamine jääb sinu või välja valitud teenusepakkuja tehniku tööks.

Sulle ja kõigile teistele piirkonna aadressobjektidele saadetakse ehitustegevuse alustamise kohta postkasti teavituskiri. Esmalt alustatakse kaablivõrgu projekteerimisega ning seejärel ehitusega. Kõigi liitumisavalduse esitanutega võetakse eelnevalt ühendust ja alles siis rajatakse kaabelliinid aadressobjektideni. Kui kogu piirkonnas on ehitustööd valmis, teavitatakse kõiki liitunuid sellest e-kirja teel. Kui ehitustööde käigus suuremaid takistusi ja tõrkeid ei teki, kestab ehitustegevus alates teavituskirja saatmise hetkest 6-9 kuud.

Ei pea.

Elisa rajatav valguskaablivõrk on operaatorneutraalne, mis tähendab, et soovi korral saavad siin teenust pakkuda kõik sideteenuste pakkujad, kellel on teenuste osutamiseks vajalik võimekus. Täpne nimekiri kõigist teenusepakkujatest selgub ehitusperioodi jooksul ning see saadetakse sulle mitte hiljem kui koos võrgu valmimise teavituskirjaga. Seda, et ehitatavas võrgus ei saa olema ühtegi teenusepakkujat, ei pea kartma, sest Elisa on kindlasti kohal.