Põhisisu algus
Mõned ajavad taga rekordeid, Elisa jaoks on aga olulisim toimivus. Selleks, et kõik meie kliendid saaksid kasutada aina kvaliteetsemat netti, rajame üle Eesti valguskaablil põhinevat tulevikuvõrku. Vali sobiv pakett ja naudi kiiremaid lahendusi!
Tutvustus Leviala KKK Kiire Valguskaabliga koduinternet on palju kiirem kui vanema põlvkonna lahendus. Mängi mänge, tee videokõnesid, lae alla ja üles suuri faile või ühenda võrku oma nutikodu – tulevikuvõrk toetab kõiki su tegevusi. Valguskaabli võrgus pakume täna internetikiiruseid kuni 1Gbit/s. Tulevikus on võrk valmis toetama ka kümneid kordi suuremaid kiiruseid, jõudlust ohverdamata.
Stabiilsem Valguskaabli võrk on stabiilsem kui traditsiooniline vasktraadil põhinev internet – välised tegurid nagu ilmastikuolud, kodu ehitus või seadmete rohkus selle tööd ei mõjuta. Ka tippkasutuse ajal ei teki katkestusi ega kiiruse langemist. Tulevikukindel Nõudlus kiire interneti järele aina kasvab. Valguskaablil põhinevas võrgus kasutad kõiki oma seadmeid sujuvalt ning interneti võimekus kasvab ajas koos sinu vajadustega. Ajaga kaasas käimiseks ei ole vaja kaableid vahetada – täiustumine käib kiirelt ja mugavalt.
Keskkonnasõbralik Valguskaabli võrk on jätkusuutlik, kuna kasutatavate materjalide ja seadmete tootmise keskkonnajalajälg on väiksem kui teistel tehnoloogiatel. Lisaks võimaldab suuremat energiaefektiivsust. Ressursside mõistlikuma kasutusega tagame keskkonnasõbralikuma interneti aastateks.
Kontrolli, kas valguskaablivõrk jõuab juba ka sinuni!
Sisesta aadress ja vali sobiv ripploendist
Nt Vasara 3-4, Tallinn. Tellimusi saadame vaid Eesti-siseselt.
Elisa valguskaabli võrk ulatub täna rohkem kui 150 000 majapidamiseni Läbi partnerite jõuame valguskaablil töötavate teenustega ka ligikadu 12 000 majapidamisteni väikeasulates ja külades üle Eesti. Pakume teenuseid Enefit Connect, Corle OÜ ja ELASA valguskaabli võrgus - Elisa ülikiire interneti saamiseks võta ühendust enda aadressil valguskaabli kasutamise võimalust pakkuva taristuvaldajaga ning sõlmi võrguga liitumise leping. Korduma kippuvad küsimused Valguskaabli on majja toonud Elisa koostööpartnerid või operaatorineutraalsete sidevõrkude valdajad. Valguskaabli majja/korterisse toomiseks võib olla mitu varianti ning neist parima selgitab visiidi käigus välja tehnik. Kui vana kaabli sisenemisteed ei õnnestu vabastada või ära kasutada, siis on vajalik uue kaablisisendi puurimine (augu suurus on umbes täiskasvanud inimese väikese sõrme jämedusega). Kui varasemalt on valguskaabel kodus juba olemas, ei pea Elisa enam täiendavat kaablit paigaldama. Kõik sõltub olemasolevate kaablite tüübist ja kvaliteedist. Valguskaablivõrgus seadmete tööle saamiseks läheb vaja valguskaablit ja võrgukaablit (CAT kaabel). Kui mõlemad on varasemalt juba paigaldatud (ka teise teenuspakkuja poolt), saab neid suure tõenäosusega kasutada. Kui üks või teine on puudu, tuleb need paigaldada ning olenevalt olukorrast vanad sidekaablid eemaldada või kui on piisavalt ruumi, paigaldada vanade kaablite kõrvale.

Valguskaabel on paari millimeetrise läbimõõduga – kodu üldmuljele see nähtavat mõju ei avalda. Tehnik lepib visiidi käigus kokku paigalduse detailid, saab vajadusel vastata lisaküsimustele või näidata kasutatavaid materjale enne paigaldust.
Valguskaabliga interneti tarbimiseks on vaja seadet, mis muudab koju jõudva valgussignaali ruuterile arusaadavaks elektrisignaaliks (ONT/ONU - optical network unit/terminal) ning modemit/ruuterit, mis võimaldab internetiühenduse viia kõigi koduste seadmeteni. Kaks seadet tulevad komplektina ning lisakulusid võrreldes ühe seadmega ei ole. Valime kõiki oma seadmeid nii, et nendega oleks võimalik kodust internetti kasutada minimaalselt 5-10 aastat.

Paigaldatavad modem ja ONT/ONU on loodud tänastele pakutavatele internetikiirustele ning seni kuni tarbimisharjumused või turvastandardid märkimisväärselt ei muutu või seade ei lähe katki, pole ka modemi vahetuseks põhjust.
Sulgeme vana teenuse sel kuupäeval, mil tehnik uue ühenduse loob. Optika- ja koaksiaalkaablile mõeldud teenused on samade allalaadimiskiiruste juures identse hinnaga. Kuna üleslaadimiskiirus on optikavõrgus märkimisväärselt suurem, siis võib öelda, et sama hinna eest saab edaspidi oluliselt rohkem. Kui kasutad täna erilahendust, siis konsulteeri Elisa teenindaja või tehnikuga. Väljasõidule, tehtud tööle ja kasutatud materjalidele rakenduvad tehniku hinnakirjajärgsed hinnad.
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!