Mis on mobiilne internet?

Eesti kõige soodsama mobiilse interneti paketiga MiNT on sul internet alati kaasas – ajast ja asukohast sõltumata!

Elisa MiNTiga saad kõige soodsamat kvaliteetset mobiilset internetti kasutada täpselt seal, kus parasjagu viibid: rannas, koolis või rabamatkal. MiNT toimib läbi Elisa SIM-kaardi, mida saad kasutada nii tahvelarvutis kui ka nutitelefonis ning netipulga või ruuteriga ka tava- ja sülearvutis.

Kuidas mobiilne internet toimib?

Mobiilne internet levib üle õhu täpselt samal moel nagu mobiilne kõnelevi. Juhtmeid ja kaableid pole sul vaja, sest neid asendab raadiovõrk. Internetiühenduse tagavad üle Eesti asuvad tugijaamad ehk “mobiilimastid”: tänu nendele saad mobiilset internetti kasutada ka liikumises olles.

Mobiilse interneti edastamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid tehnoloogiaid. Kõige lihtsam on neid eristada generatsioonide kaupa, näiteks 2G, 3G ja 4G. Mida suurem on number G ees, seda uuem ja võimsam on tehnoloogia. Elisa leviala täieneb pidevalt, tänaseks on juba üle 97% elanikkonnast parima levi ja kiirustega 4G internetiga kaetud. Infot täpsemate asukohtade levitingimuste kohta leiad meie levikaardilt.

Miks on 4G mobiilne internet kõige parem?

Võrreldes eelmiste generatsioonidega on 4G tehnoloogial põhineval mobiilsel internetil selgelt paranenud alla- ja üleslaadimise kiirused.

Andmed liiguvad 4G tehnoloogiaga palju rutem, näiteks võtab videote allalaadimine vähem aega. 4G levialas saad mobiilset internetti kasutada videokonverentside pidamiseks, TV vaatamiseks otse internetist või reaalajas arvutimängude mängimiseks, kõigest muust rääkimata.

Kõik need võimalused on olemas ka 3G levialas, ent parem ühenduse kvaliteet tagab, et pilt või heli “ei haki” ja sinu kasutuskogemus on palju mõnusam.

Lisaks paranenud kiirustele on oluline eelis ka 4G levitingimustel. Elisa kasutab 4G mobiilse interneti leviala ehitamisel madalamaid sagedusi, mis tagavad väga hea levi ka siseruumides nagu näiteks kortermajad, suvilad, kaubanduskeskused, ärihooned aga ka sõiduvahendid nagu auto, rong ja buss. Antud sagedustel levib kvaliteetne mobiilne internet isegi paremini kui kõnelevi! Loe lähemalt kvaliteetse Elisa võrgu kohta.

Miks tasub eelistada Elisa mobiilset internetti?

Elisa pakub ka kõige soodsamates mobiilse interneti pakettides võimalust 4G internetti kasutada. Kvaliteetne levi ootab sind pea kõikjal, kus viibid – loed sa siis ainult uudiseid või vaatad videosid. Elisa pakub klientidele nende kasutusele vastavaid pakette – vali, milliste tegevustega soovid internetis tegeleda ning meie soovitame sulle selleks parima paketi. Suure kasutussoovi puhul pakume võimalust ka täiesti piiramatu internetipaketi soetamiseks. Oleme seejuures ainsad piiramatu paketi pakkujad Eestis!

Millest sõltub mobiilse interneti kiirus?

Mobiilse interneti kiirust mõjutab lisaks kasutatavale seadmele ka levi tugevus ehk tugijaamast kasutajani jõudva signaali kvaliteet. Mida lähemal asub kasutaja antennile, seda tugevam on signaal. Levi kvaliteeti võivad lisaks kaugusele segada mitmed erinevad tegurid, näiteks: sinu asukoha ja masti vahele jäävad metsad ja mäed, paks kivisein, plekk-katus, pakettaknad jne. Vahel piisab levi parandamiseks sellestki, kui liikuda oma praegusest asukohast paar meetrit eemale.

4G kiiruste kasutamiseks on vajalik, et sinu mobiilse interneti seade toetaks vastavat tehnoloogiat. Soovi korral leiad uue ja soodsa netipulga või nutitelefoni Elisa valikust.

Teenuse valik

 • MiNT arvutis

  Mobiilne internet arvutis võimaldab internetis surfata asukohast sõltumata – vajad vaid oma arvutit ja Elisa MiNT SIM kaarti koos sobiva paketiga sulle meelepärases internetiseadmes.

  Loe edasi
 • MiNT mobiilis lisateenus

  Võta oma nutitelefonist maksimum ja naudi soodsat mobiilset internetti just siis ja seal, kus ise soovid!

  Loe edasi
 • Nutipaketid

  Rikasta oma elu uudiste, meelelahutuse ja suhtlusega, kasutades nutitelefonis nutipaketti! Nutipaketiga saad ühe soodsa kuutasu eest kõik, mida telefonis vajad: kõned, sõnumid ja 4G mobiilse interneti.

  Loe edasi

KINGIGA KINK KAASA! Intress ja sissemakse 0 €.Vaata lähemalt

KINGIGA KINK KAASAVaata lähemalt

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.