Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganemise näidisjuhend

 

 1.    Taganemisõigus

1.1. Füüsilisest isikust Kliendil ehk tarbijal on õigus põhjust avaldamata taganeda sidevahendi abil sõlmitud lepingust 14 päeva jooksul.

1.2.  Sidevahendi abil sõlmitud lepinguks loetakse ettevõtja ja tarbija vahelist lepingut kui:

-leping sõlmitakse  selliste lepingute sõlmimiseks kasutatavas turustus- või teenindussüsteemis (nt telemüük, iseteenindus või e-pood);

- ettevõtja ja tarbija ei viibi lepingu sõlmimisel ühel ajal koos samas kohas ja

-lepingupoolte tahteavaldused lepingu sõlmimiseks, sealhulgas tarbija tahteavaldus võtta endale lepingulised kohustused (edaspidi tellimus), edastatakse eranditult üksnes sidevahendi abil.

1.3.Liitumislepingu puhul, mille esemeks on teenuse osutamine, hakkab 14 päevane tähtaeg kulgema Liitumislepingu sõlmimise päevast.

1.4. Osamaksetega vara müügilepingu puhul, mille esemeks on on asja üleandmine, hakkab 14 päevane tähtaeg kulgema päevast, millal tarbija või tarbija nimetatud kolmas isik, kes ei ole vedaja, on saanud asja füüsiliselt enda valdusesse.

1.5. Lepingust (Liitumislepingus ja/või osamaksetega vara müügilepingust) taganemiseks tuleb esitada Elisa müügiesindusse vabas vormis  taganemise avaldus hiljemalt 14 päeva jooksul Liitumislepingu allkirjastamisest ja/või seadme kätte saamisest. Taganemiseks võite kasutada taganemisavalduse tüüpvormi, kuid see ei ole kohustuslik.

Elisa müügiesinduste aadressid ja lahtiolekuajad leiad: https://www.elisa.ee/et/elisast/kontaktid/eraklient/esindused.

Taganemisavalduse tüüpvormi leiad siit: https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-ja-hinnakiri/taganemisavalduse-tuupvorm või küsi tüüpvormi Elisa müügiesindusest.

 2.    Lepingust taganemise tagajärjed

2.1. Kui Te taganete osamaksetega vara  müügilepingust, tagastame Teile kõik Teilt saadud maksed, sealhulgas seadme kätte toimetamiskulud (välja arvatud täiendavad kulud, mis tulenevad Teie valitud kätte toimetamise viisist, mis erineb meie pakutud kõige odavamast tavapärasest kätte toimetamise viisist) viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil saame kätte Teie taganemisavalduse v.a juhul v.a juhul, kui taganemise päeva seisuga on Kliendil võlgnevus ELISA ees. Sel juhul on ELISA-l õigus tasaarvestada tagasi maksmisele kuuluvad maksed Kliendi võlgnevusega. Juhul, kui Kliendi tagasi maksmisele kuuluv summa on suurem Kliendi võlgnevusest, siis vastava jääk kantakse Kliendi arveldusearvele eelmises lauses toodud tähtaja jooksul.

2.2. Elisa on õigus keelduda tagasimaksest kuni Kliendi poolt seadme tagastamiseni. Kui lepingu esemena on antud üle seade, annate selle viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel päevast, mil teatasite meile oma taganemisest osamaksetega vara  müügilepingust, üle Elisa müügiesindusse. Juhul kui Te seadet nimetatud tähtajal ei tagasta, siis loetakse, et Te ei ole osamaksetega vara müügilepingust taganenud. Seadme tagastamisel kohustub Klient hüvitama ELISA-le kullerteenuse tasu summas 13.90 eurot v.a juhul, kui Klient on ise kullerteenuse eest tasunud.

2.3. Tagastamisele kuuluva seadme halvenemise korral vastutate seadme kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui Te olete Seadet kasutanud muul viisil, kui on vaja seadme olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda seadme olemuses, omadustes ja toimimises, peaksite käsitsema ja kasutama seadet üksnes nii, nagu lubataks tavapäraselt seda teha Elisa müügiesinduses. Nt ei tohi seadmesse paigaldada SIM-kaarti, seadmelt eemaldada kaitsekilesid, seadet ei tohi igapäeva kasutusse võtta, seadme karpi ei tohi katki teha jne. Apple seadmeid ei tohi aktiveerida, vastasel juhul loeb tootja seadme väärtuse vähenenud 100%.

Tagastatav seade peab olema komplektne (sisaldama tootepakendit ja kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid – kaablid jne).

2.4. Liitumislepingust taganemisel tuleb Teil meile tasuda liitumislepingu täitmisena üleantu väärtus proportsionaalselt üleantuga ajani, mil teatasite meile oma taganemisest kõnesolevast lepingust, võttes arvesse lepingu kogumahtu.

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt Elisas Koostöö startupidega Projekteerijale ja arendajale For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.