Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Mobiil-ID

Mobiil-ID annab Sinu seadmele juurde täiendava võimaluse kasutada seda elektroonilises keskkonnas Isikusamasuse tõendamise ja digitaalallkirjastamise vahendina sarnaselt ID-kaardiga.
Mobiil-ID kehtib paralleelselt ID-kaardi või mõne muu digitaalset isikusamasuse tõendamist ja allkirjastamist võimaldava kiipkaardiga. Lisaks tavalise SIM kaardi funktsionaalsusele on Mobiil-ID SIM kaarti võimalik siduda kasutaja mobiilse identiteediga.

Mobiil-ID kasutusalad https://www.id.ee/index.php?id=36812.
Teenusega liitumise eelduseks on kehtiv ID-kaart, elamisluba või Digi ID (koos passiga) olemasolu, mille peab ka esindusse endaga kaasa võtma.Toiming Maksumus €
Riigilõivu vahendustasu 0 €
Mobiil-ID SIM-kaardi vahetamise tasu 3 €
Mobiil-ID kuutasu (kuni 31.12.2016 turvalisuse nõutele vastav lahendus) 0.64 €
Mobiil-ID kuutasu (turvalisem teenus alates 01.06.2015) 1 €
Kasutustasu* 0 €

*Välismaal lisandub Eestisse SMS-i saatmise paketipõhine hind: kaks sõnumit ühe mobiil-ID toimingu kohta (isiku tõendamine või digiallkirja andmine).

1. veebruaril 2011 jõustunud isikut tõendavate dokumentide seaduse alusel on mobiil-ID riiklikult tunnustatud digitaalne isikutunnistus, mille sertifikaate väljastab Politsei- ja Piirivalveamet. Kehtivale mobiil-ID teenuse riiklike sertifikaatide taotluse läbivaatamise riigilõivu (10 €) tasub algul Elisa ja seejärel lisab Elisa sama summa (lisandub käibemaks) mobiil-ID lepingus märgitud maksja arvele.


Mobiil-ID üldtingimused

Mobiil-ID üldtingimustega on võimalik tutvuda Elisa kodulehel, vt https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-ja-hinnakiri/mobiil-id-uldtingimused.