Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama
  • Antud teenus on aegunud.

Milleks Mobiilne Internet Arvutis sobib? Mõistliku kasutamise põhimõtted (03.10.13 - 05.05.14)

MiNT ehk Elisa mobiilne internet sobib hästi erinevate internetilehekülgede külastamiseks, e-kirjade lugemiseks, kirjutamiseks, vastuvõtmiseks ja saatmiseks. Samuti on see hea vahend tekstipõhise kiirsuhtlustarkvara kasutamiseks ning teisteks samalaadseteks tegevusteks, millega üldjuhul ei kaasne suuremahulisi ja pidevaid andmesidesessioone.  See tähendab, et võid surfata oma lemmiksaitidel: lugeda uudiseid, suhelda sotsiaalvõrgustikes: vaadata sõprade pilte ning laadida neid saitidele ka ise; kasutada internetipanka ja internetipoode ja palju-palju muud.

 Mobiilne internet ei ole aga sobilik tegevusteks, millega kaasnevad suuremahulised ja pidevad andmesidesessioonid. MiNT paketid ei ole seetõttu ette nähtud P2P (peer-to-peer, kasutajalt kasutajale) failivahetusprogrammide vahendusel andmete üles- või allalaadimiseks, suurte andmemahtudega filmide, televisiooni vaatamiseks või interneti videolaenutuste kasutamiseks.

 Elisa pakub MiNT internetti oma mobiil- ja andmesidevõrkude baasil ning MiNT kasutamisel tuleb arvestada et sidevõrkude vaba maht, mida mobiilse interneti pakkumiseks kasutatakse on tehniliselt piiratud ressurss ja iga MiNT kliendi käitumine mobiilse interneti kasutamisel mõjutab ka kõigi teiste samaaegselt võrku kasutavate MINT klientide kasutajakogemust. Elisa eesmärk on tagada et valdav enamik MiNT kliente saaksid kasutada samaaegselt parima võimaliku kvaliteediga Elisa mobiilset andmesidet.

 Sidevõrkude vaba mahu kui tehniliselt piiratud ressursi haldamisel ja klientide vahel jagamisel on Elisa seisukohal, et piiranguid tuleb rakendada kui võrgus tekib kas lokaalne või suuremamastaabiline ülekoormus ja valdava enamiku MiNT klientide huvid kannatavad nende väheste klientide tõttu, kes kasutavad m-internetti mitte eesmärgipäraselt. Elisa laiendab ja arendab pidevalt oma mobiil- ja andmesidevõrke luues klientidele juurde uut võrgumahtu, samas on MiNT kasutajate hulk ja nende poolt kasutatav andmesidemaht samuti kiirelt kasvamas ja seega võib tavapäraseks kasutamiseks loetav maht tulevikus muutuda, millest Elisa teavitab oma kliente veebilehe vahendusel.

Mõistliku kasutamise mahupiiri rakendamine MiNT pakettidega liitunutele kuni 16.11.2014

Kui klient häirib oma tegevusega teisi selles piirkonnas mobiilset internetti kasutavaid kliente pidevate ja suuremahuliste andmesessioonidega võib Elisa võrgu koormatuse vähendamiseks piirata kuni kliendi andmesideühenduse maksimumkiirust kiirusteni 200kbit/s allalaadimisel ja  50kbit/s üleslaadimisel kuni kumulatiivne kasutusmaht viimase 30 päeva jooksul langeb 10GBni. Piirangute rakendamisel lähtutakse Elisa üldtingimustes ja Elisa Internetiteenuste kasutamise tingimustes sätestatud alustest ja korrast. Elisa võib rakendada piiranguid alates 01.07.2011 a. Kuni nimetatud tähtajani teavitatakse kliente nendepoolsest mitte eesmärgipärasest, Elisa sidevõrke ja teisi kliente häirivast internetikasutusest SMS sõnumitega ja soovitatakse oma mobiilse interneti kasutusharjumusi muuta.

 MiNT klientidel, kes vajavad mobiilset internetti suuremahulisteks ja pidevateks andmesidesessioonideks soovitame kasutada MiNT paketti Unlimited, mis on ette nähtud suurte andmevoogude edastamiseks ja kus kasutusmahtusid seega jälgida pole vaja.

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.