Põhisisu algus

M-parkimine

M-parkimine on parkimismaksu tasumine mobiiltelefoni vahendusel. Tasu Sinu mobiilse parkimise eest lisandub otse Sinu jooksva kuu mobiiliarvele. Et ka parkimiskontrolör teaks, et tasud parkimise eest telefoni teel, kleebi oma sõiduki tuuleklaasile spetsiaalne M-parkimise kleebis, mille saad tasuta võtta lähimast Elisa esindusest.

Toiming Maksumus
SMS lühinumbrile 1902 0,33 €
Kõne lühinumbrile 1901 (parkimise pikendamine/alustamine eelmise parkimise andmetega) 0,33 €
Parkimise lõpetamiseks kõne lühinumbrile 1903 0,00 €
Parkimiskonto saldopäring SMSiga 0,33 €
M-parkimise kasutamine Hinna kehtestab kohalik omavalitsus või parklaoperaator
Vastuvõetud sõnum parkimise alustamise/lõpetamise kinnituseks 0.00 €

Ühelt mobiiltelefonilt on võimalik samaaegselt parkima panna vaid ühe auto.
Autot saad parkida ka ajal, mil parkimine on tasuta. Parkimistasude arvestus algab koos parkimisala tasuliseks muutumisega. Kui tasulise parkimise aeg lõpeb, peatub ka parkimistasu arvestamine. See jätkub automaatselt, kui parkimine muutub taas tasuliseks.

Parkimine linnatsoonides

Tallinnas on võimalik tasuta parkida esimesed 15 min, Tartus 15 min ja 60 min (B või C piirkonnas), Pärnus 30 min ning Viljandis 2 tundi. Kasutades tasuta aega tuleb valida tsooninimetus koos vastava tasuta aja numbriga, näiteks KESK15. Sel juhul algab parkimine küll kohe, kuid raha hakatakse maha arvestama alles tasuta parkimisaja möödudes.

Kui soovid kasutada tasuta parkimisaega, pead kontrolörile kas parkimiskellaga või vastava kirjaliku teatega armatuurlaual teada andma parkimise algusaja.

NB! Kõigepealt märgi parkimiskellal ära parkimise algushetk! Alles seejärel võid auto juurest lahkuda.


Parkimise alustamine tekstisõnumiga

Parkimise alustamiseks saada tekstisõnum lühinumbrile 1902. Tekstisõnum kirjuta kujul: autonumber/tühik/parkimistsoon
Näiteks 123ABC KESKLINN
Autonumber (123ABC) kirjuta kindlasti kokku! Ära kasuta tühikut autonumbris sisalduvate numbrite ja tähtede vahel! Tühik tuleb jätta vaid autonumbri ja parkimistsooni nimetuse vahele.

Vastuseks saad tekstisõnumi kinnitusega, et auto on pargitud nimetatud parkimistsooni ja parkimise alustamise aja. Tekstisõnumis on märgitud ka parkimise ajalimiit ja jooksva kuu parkimise saldo. Saldo kajastab jooksval kuul kõigi parkimiste (eraparkla + avaliku ala parklad) kogusummat koos parkimise alustamise tasuga.


Loe saabuv tekstisõnum alati hoolega läbi ja kontrolli, kas oled õigesti sisestanud autonumbri ja parkimistsooni. Korrektne vastussõnum on garantiiks, et auto pargib!Parkimise alustamine ja pikendamine kõnega lühinumbrile 1901

Parkimist alustatakse viimasel korral kasutatud sõiduki ja parkimistsooni andmetega.
Kõnega alustamist on mugav kasutada juhul, kui kasutad pidevalt ühte ja sama sõiduvahendit ja parkimistsooni.
Kõne lühinumbrile 1901 maksab 0.33 €.


Parkimise lõpetamine helistades lühinumbrile 1903

Kui soovid lõpetada parkimist, siis helista lühinumbrile 1903. Sellest hetkest lõpeb parkimistasu arvestus. Kuuled teadet parkimise lõppemise ja oma mobiilikonto vaba jäägi kohta. Lisaks saabub see info automaatselt Sinu telefoni ka tekstisõnumina.

Raha ülejääki saad kasutada parkimise eest tasumisel järgmine kord, saates vaid tekstisõnumi parkimise alustamise kohta.

NB! Parkimist ei saa lõpetada lühinumbrile 1903 helistades juhul, kui viibid välismaal.


Parkimise ajalimiit

Parkimistasu arvestusele on kehtestatud ajalimiit. Üldjuhul on limiidiks 4 tunni parkimistasu. Kümme minutit enne ajalimiidi täitumist saabub Sinu telefoni tekstisõnum: 123ABC parkimine tsoonis Kesklinn lõpeb kell 01:01 10.10.2001. Limiidi suurendamiseks saatke parkimise alustamise SMS numbrile 1902.

NB! Kui tead parkimist alustades, et pargid kauem kui 4 tundi, saada kohe tekstisõnum autonumber/tühik/parkimistsoon numbrile 1902 kaks või enam korda.


Ajalimiit säästab Sind ebameeldivustest: kui oled unustanud pärast parkimise lõpetamist helistada lühinumbrile 1903, siis võetakse Sinu mobiilikontolt maha summa vaid määratud limiidi ulatuses.


Parkimine eraparklates

Elisa klientidel on võimalik mobiilselt parkida EuroPark Estonia OÜ, Ühisteenused AS ja Motocar OÜ poolt hallatavates eraparklates.

Eraparklates saavad mobiiliga parkimise eest tasuda kõik Elisa lepingulised kliendid. Teenus on avatud liitumisel, ilma piiranguteta.
Mobiiltelefoniga parkimise alustamine ja lõpetamine ning ajalimiidi pikendamine on eraparklates ja kohaliku omavalitsuse parkimisalal identne.Parkimine suletud alal

Elisa klient saab tõkkepuuga piirnevas tasulises parklas parkida mobiiltelefoni vahendusel.
Parklasse sisenemiseks tuleb helistada numbrile, mis on loetav kliendi ees olevalt kinnise tõkkepuu poomilt või vastavalt LED -tabloolt. Parkimissüsteem teavitab sisenemisel võimalikust makseviisist.
Väljumisel tuleb helistada nähtavas kohas oleval väljasõidusuuna numbril, mille järel teostatakse arveldus mobiilkontol ja tõkkepuu avaneb.

NB!Kõnekaardiga on samuti võimalik suletud alas parkida, kuid tasumiseks on ainult kaardimakse võimalus. Tõkkepuu avaneb väljumiseks alles pärast kaardimakse sooritamist. Parklates, kus kaardimakse võimalus puudub, kõnekaardi klient parkida ei saa. Kui oled kõnekaardi kasutaja ning siiski sisened sellisesse parklasse, siis on Sul võimalik kindlaks määratud aja jooksul sealt ilma parkimistasu maksmata väljuda. Vastava info saab klient sms-i teel.


Süsteem teavitab iga toimingu järgselt vastava SMS-ga numbrilt 1904.
Parkimise maksumusest teavitatakse SMS lühisõnumiga.NB! Ära sisene parklasse ilma, et oleksid helistanud tablool näidatud numbrile isegi, kui tõkkepuu on avatud! Helistamiseta ei alustata parkimise maksustamist ja Sa ei saa hiljem parklast väljuda!
NB! Ära välju parklast ilma, et oleksid helistanud tablool näidatud numbrile, isegi kui tõkkepuu on avatud! Helistamiseta ei lõpetata parkimise maksustamist!


M-parkimine suletud alas teenuse Infotelefon: 82828000

Parkimiskviitungid ja lisainfo: http://www.pargi.ee


Parkimise alustamine ja lõpetamine välismaalt

Parkimise alustamiseks on võimalik välismaal olles saata sõnum lühinumbrile 1902, kuid parkimise lõpetamiseks ei ole võimalik välismaal olles helistada lühinumbrile 1903.


AS Ühisteenused parklate tsoonide info

AS Ühisteenused tsoonide info on leitav SIIT, https://www.parkimine.ee/yhisteenused/yhisteenused?structure=009&content=112.


EuroPark parklate tsoonide info

EuroPark parklate tsoonide info on leitav SIIT, http://europark.ee/.


Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!