Mullu investeeris Elisa levialade arendamisse pea veerand miljardit krooni

09.02.2009

Elisa investeeris eelmisel aastal levialade arendamisse kokku üle 235 miljoni krooni, rajades maa- ja linnapiirkondadesse üle mitmesaja uue andmeside sõlme ja mobiilside tugijaama.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on Elisa strateegiaks pakkuda täissideteenuseid üle terve riigi ning seetõttu pöörati mullu tähelepanu nii püsiinterneti, mobiilse Interneti kui ka kõnelevi levialade arendamisele. „Mullu investeeris Elisa uute jaamade ehitusse igas tööpäevas üle miljoni krooni, laiendades nii märgatavalt püsiinterneti ja mobiilse Interneti levialasid ning tõstes kõnelevi kvaliteeti erinevates Eesti piirkondades," ütles Andrus Hiiepuu.

Andrus Hiiepuu sõnul arendab Elisa aktiivselt kolmanda põlvkonna mobiilside 3,5G võrku, et teenindada üha suuremat hulka kliente kiire mobiilse internetiga. „Mobiilne andmeside on üks suuremaid arenguvaldkondi telekommunikatsiooni sektoris," ütles Andrus Hiiepuu. „Seda trendi kinnitavad ka meie klientide eelistused, sest neist juba 25% kasutavad traadivaba, kuid kiiret M- Internetti."

Elisa baas- ja raadiovõrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul kattis Elisa eelmisel aastal 3,5G leviga Tallinna ning lisaks valmisid 3,5G levialad Tartus ja Pärnus. „Järgmise kolme aasta jooksul katab Elisa 3,5G võrguga kogu Eesti. Seda lihtsustab uudse UMTS900 tehnoloogia kasutusele võtmine käesoleva aasta alguses, mis võimaldab 3,5G leviga märgatavalt soodsamalt katta ka Eesti maapiirkonnad," selgitas Andrus Kaarelson. Eesti esimese ja Euroopa kolmanda UMTS900 tehnoloogial põhineva võrgu avas Elisa 2009. aasta jaanuaris Paides ja Mäo piirkonnas ning järgmise avab suve alguses Tartumaal.

Eelmise aasta lõpus rajas Elisa 3,5G leviala ka Tallinna lähiümbrusesse. Arendustööde käigus katsime kolmanda põlvkonna mobiilivõrguga Viimsi poolsaare, Maardu, Muuga, Kallavere, Loo, Lagedi, Jüri, Assaku, Peetri küla, Luige, Sausti, Kiili, Männiku, Saku, Kasemetsa, Laagri, Harkujärve, Tabasalu, Tänassilma, Keila, Harku, Hüüru ja Saue ning Tiskre küla.

Alates eelmisest aastast pakub Elisa püsiinterneti ühendust pea kogu Eestis. Elisa WiMAXi traadita internetivõrk jõuab 80%-ni Eesti elanikest.

2008. aasta jooksul laiendas Elisa DSL2+ standardil põhinevat püsiinterneti leviala Tabasallu, Viimsisse, Harkusse ja Pärnu linna. Kodu- ja kontoriinternetti allalaadimiskiirusega kuni 24 megabitti sekundis pakub Elisa ka Tallinna linnas.

Parimad GSM levialad rajas Elisa eelmisel aastal Tallinnasse ja Kohtla-Järvele ning tänaseks on Elisal 15-nest Eesti suurimast linnast parim levi juba 11-nes linnas. Lisaks eelpool mainitud linnadele on Elisal parim kõnelevi Tartus, Pärnus, Võrus, Otepääl, Valgas, Viljandis, Narvas, Sillamäel ja Jõhvis.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.