Elisa: nutiseadmed muudavad meediatarbimise harjumusi

28.07.2012

Eesti suuruselt teise sideoperaatori Elisa teatel on nutiseadmete ja mobiilse interneti võidukäik muutmas inimeste meediatarbimise harjumusi – üha enam vaadatakse teleülekandeid nutiseadmetest.

„Suure spordisõbrana saan väga hästi aru, et eile alanud Londoni olümpiamängud on vaatamiseks peaaegu et kohustuslikud, kuid teisalt on ka Eesti üürike suvi nagu kiuste just neil päevil saabunud – usun, et paljud spordisõbrad on täna suure valiku ees,“ ütles Elisa tootejuht Kertu Kriisk. „Tegelikult on sellele suurele probleemile väga lihtne lahendus – astuge mõnest me esindusest läbi, võtke omale soodne tahvelarvuti kiire netiühendusega ning te ei pea enam olümpia ja suve, karmimal juhul isegi olümpia ja kodurahu vahel valima.“

Kriisk lisas, et teleri asendamine tahvelarvutiga on aina kasvav trend. „Näiteks kasvasid mobiilse interneti võrgukoormused jalgpalli-EM mängude ajal kahekordseks ehk et inimesed vaatasid üle mobiilse interneti jalgpalli väga aktiivselt,“ täpsustas Kriisk. „Eesti rahvusringhäälingu statistika põhjal vaadati Eestis nutiseadmete ja mobiilse interneti kaudu jalgpalli-EM mänge juba üle 3300 korra päevas.“

Põhiliselt kasutati nutiseadmest telesaadete vaatamiseks Androidi ja iOS operatsioonisüsteeme, vastavalt siis 54,5% ja 31,2% kogu vaatamistest, Windows Phone’i ja Symbiani tarkvaral nutiseadmeid kasutati jalgpalliülekannete vaatamiseks oluliselt vähem, vaid 2,6 ja 1,8% juhtudest. „Ühe huvitava detailina tahaksin veel märkida, et nutiseadmete aplikatsioonide abil vaadatakse mobiilidega veebis materjale juba rohkem kui lihtsalt mobiilsetelt veebilehtedelt,“ lisas Kriisk.

Elisa on tänaseks kvaliteetse 3,5G mobiilse interneti levialaga katnud suurema osa Eestimaast, koguni 93% Eesti elanikest elab Elisa 3,5G levialas. 4G testvõrgud on Elisa avanud viies Eesti linnas: Tallinna, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ning Tartu kesklinnades. Neljanda põlvkonna LTE (Long Term Evolution) standardil põhinev võrk võimaldab klientidele tulevikus pakkuda ülikiiret mobiilset internetti.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.