Ajakiri Digi ja Elisa õpetavad nutitelefoni kasutama

27.07.2012

Ajakirja Digi ja Elisa koostöös jõuab tarbijateni esimene eestikeelne juhendmaterjal „Androidi käsiraamat 2012“, mis õpetab sõbralikul ja lihtsal moel klienti maksimaalselt ära kasutama kõiki oma uue Android-nutitelefoni võimalusi. Kui kliendil on aga nutitelefon veel välja valimata, saab ta põhjaliku ülevaate, kuidas endale õige ja sobiv seade välja valida.

Elisa tootejuht Mailiis Ploomanni ütles, et tänaseks on Eestis juba väga palju nutitelefoni kasutajaid ning nende arv kasvab jõudsalt iga päevaga. „Kui vaadata statistikat, siis rohkem kui pooled Elisa kliendid eelistavad uut mobiiltelefoni soetades just nutitelefoni. Tänavu esimesel poolaastal kasvas nutitelefonide osakaal Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonidest juba 60%-ni ning 97%-il juhtudel oli neil Android operatsioonisüsteem,“ rääkis Mailiis Ploomann. „Kuna nutitelefonide roll on juba niivõrd suur, siis tahame, et seadme omanik oskaks maksimaalselt ära kasutada kogu oma nutika abilise funktsionaalsuse. Helistamiseks ja sõnumite saatmiseks ning kalkulaatori omamiseks võib ju ka odavama telefoni muretseda.“

Ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa sõnul puutuvad nad järjest enam ajakirjas kokku lugejate küsimustega, mida oma uue nutitelefoniga pihta hakata. „See, et moodne telefon on suure puutetundliku ekraaniga, on inimestel küll selge, kuid tihti sellega asi ka piirdub. Nad on küll kusagilt kuulnud, et nutitelefoniga saab kasutada sotsiaalvõrgustikke, käia pangas, tasuda senisest mugavamalt parkimise eest, osta lennupileteid, broneerida hotellis kohti, et seda saab ühendada arvuti ja teleriga, et sellest saab teha oma isikliku assistendi, et selle abil saab jälgida oma lapse liikumist kooli ja kodu vahel, aga nad ei tea, kuidas seda teha,“ tõdes Henrik Roonemaa. „Veelgi enam, keskmine kasutaja ei tea tegelikult päris täpselt, mis asi on app, kust ja kuidas seda saada või osta ja kuidas neid kasutada,“ lisas Digi peatoimetaja.

Seni pole Eestis veel välja antud ühtegi eestikeelset materjali, mille järgi saaks tarbija nutitelefoni kasutama õppida. Digi ja Elisa on koostanud lihtsa ja ülevaatliku, igale kliendile sobiva abimehe, mis aitab inimesel oma uuest telefonist aru saada ning õppida seda kasutama kui nutitelefoni.

„Käsiraamat alustab päris algusest ehk seletab ära, mis on nutitelefon, mis on Android, milline ta välja näeb ja kuhu tuleb vajutada. Räägime lahti, mis on app, kuidas neid saada või osta, alla tõmmata (installida) ja maha installida ning kuidas vältida kurivara, mis telefoniarveid võib kasvatada,“ jagas Roonemaa teavet käsiraamatu sisu kohta.

Elisa annab Androidi käsiraamatu tasuta kaasa klientidele, kes soetavad endale nutitelefoni „Elisa soovitab“ mudelite valikust. Ülejäänud Elisa kliendid saavad väljaande osta poole hinnaga ning teistel huvilistel on võimalik raamat Elisa esindusest soetada täishinnaga.

Androidi käsiraamat on müügil Lehepunkt OÜ pea 700 müügikohas üle Eesti: R-kioskis, Statoilis, Selveris, Rimis, Prismas, Comarketis, Grossi ja A&O kauplustes jne. jne. Müügikohtade nimekirja maakondade kaupa leiad siit

Käsiraamatut saab tellida ka veebilehelt

Digi ja Elisa plaanivad üheskoos peagi välja anda ka Tahvelarvuti käsiraamatu.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.