Esimesel poolaastal tõusis nutitelefonide müügi osakaal 60%-ni

03.07.2012

Käesoleva aasta esimeses pooles kasvas nutitelefonide osakaal Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonidest juba 60%-ni. Vaieldamatult kõige populaarsemaks mobiiltelefoniks tõusis esimesel poolaastal Sony Ericssoni SE Xperia arc S.

Elisa tootejuht Mailiis Ploomanni sõnul on nutitelefonide müügi osakaal kevadel taaskord jõudsalt suurenenud ning kogu poolaasta statistikast nähtub, et tarbija langetab uue mobiiltelefoni soetamisel valiku pigem nutitelefoni kasuks.

„Tarbija selge eelistus on android operatsioonisüsteemiga nutitelefon, mida on kõige mugavam oma käe järgi seadistada. Selle aasta esimeses pooles Elisa esindustest ostetud nutitelefonidest olid 97% android operatsioonisüsteemiga,“ täpsustas Mailiis Ploomann.

Ka esimese poolaasta kaks kõige populaarsemat Elisa esinduses müüdud mobiiltelefoni olid nutikad. Esimesele kohale platseerus Sony Ericssoni SE Xperia arc S ja teisele kohale Samsung Galaxy Gio. Kolmanda koha saavutas kõnetelefon Nokia 2730 Classic, mis on pikalt hoidnud menukaima kõnetelefoni tiitlit. „Tegemist on hea, lihtsa ja usaldusväärse kõnetelefoniga,“ põhjendas Elisa tootejuht klientide eelistusi.

Mailiis Ploomanni sõnul ei torma tarbija enam ostma ükskõik millist ja võimalikult odava hinnaga nutitelefoni. „Inimesed soetavad endale just sellise mobiiltelefoni nagu nad tegelikult soovivad, mistõttu on kasvanud keskmise ja kallima hinnaga nutitelefonide müügi osakaal,“ lausus Elisa tootejuht. „Trend on ka see, et hea nutitelefon soetatakse järelmaksuga, et optimeerida väljaminekuid ja hajutada seadme maksumus pikema perioodi peale.“

Lastele ja noortele ostavad vanemad siiski ka nii-öelda elu esimeseks nutitelefoniks soodsa hinnaklassi nutikaid, mille hind jääb 100–120 euro vahemikku. „Järglastele telefoni soetades arvestatakse ikkagi sellega, et lapse käes on telefon kergem purunema ning esimese kogemuse saamiseks on soodsama hinnaga nutitelefonid piisavalt suure funktsionaalsuse ja kvaliteediga,“ selgitas Ploomann.

Elisa esinduste mobiiltelefonide kogu müügi põhjal hoiab brändide turuosas esikohta Nokia ja teisel kohal on Samsung. „Nokia on küll seoses nutitelefonide turule tulekuga positsiooni kaotanud, kuid hoiab jätkuvalt head kõnetelefoni kvaliteedikuvandit ja on kliendi jaoks kindel ja usaldusväärne valik,“ ütles Mailiis Ploomann. „Nutitelefonidest olid esimesel poolaastal menukaimad brändid Sony ja Samsung,“ lisas Ploomann.

Kui valdav enamus müüdud nutitelefonidest on androidid, siis 3% müügist moodustavad Windows ja MeeGo operatsioonisüsteemiga nutikad. Windows operatsioonisüsteemiga mobiiltelefonide osakaalu on kergitanud maikuus Eestis müügile tulnud Nokia Lumia mudelid.

Kõnetelefonidest olid käesoleva aasta esimeses pooles kõige menukamad Nokia seadmed - Nokia 2730, Nokia C1-01, Nokia 101 Dual SIM ja Nokia Asha 300. Üldisesse TOP kümnesse jõudis ka seeniorite seas populaarne, suurte klahvide ja hädaabinupuga MyPhone Halo.

2012 I poolaastal Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonide TOP 10

1. Sony Ericsson SE Xperia arc S

2. Samsung Galaxy Gio

3. Nokia 2730 Classic

4. LG Optimus L3

5. Nokia C1-01

6. Nokia 101Dual Sim

7. MyPhone  HALO (seeniortelefon)

8. HTC EVO 3D

9. Huawei SONIC

10. Nokia Asha 300

2012 I poolaastal Elisa esindustes müüdud nutitelefonide TOP 10

1. Sony Ericsson SE Xperia arc S

2. Samsung Galaxy Gio

3. LG Optimus L3

4. HTC EVO 3D

5. Huawei SONIC

6. Sony Ericsson SE Xperia neo V

7. Samsung Galaxy S II

8. Sony Ericsson SE Xperia ray

9. Samsung Galaxy Y

10. Samsung Galaxy Ace
Marik.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.