Elisa langetab 1. juulist välismaal helistamise hinda pea 20% võrra

29.06.2012

Vastavalt Euroopa Liidu direktiivile langetab Elisa alates 1. juulist 2012 välismaal helistamise ja SMS saatmise hindasid tarbijatele pea 20% võrra. Mobiilse interneti tarbimise hind välismaal langeb üle 50%.

Alates 1. juulist 2012 toob Elisa vastavalt Euroopa Liidu direktiivile rändlusteenuste hinnalae helistamisel seniselt 42 eurosendilt 34,8 sendile minuti eest. Ka tekstisõnumite saatmine odavneb - alates 1. juulist tuleb  tarbijal ühe sõnumi eest tasuda praeguse 13,2 eurosendi asemel 10,8 senti.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on kõne- ja mobiilse interneti kasutamise hinna alanemine operaatorite poolt teretulnud, sest võimaldab tarbijatel julgemini välismaal teenuseid kasutada. „Eestisisesed kõne ja mobiilse interneti hinnad on kahe viimase aasta jooksul läbinud märkimisväärse hinnalanguse ning klientidel on kadunud hirm saada mobiilse interneti teenuse kasutamise või helistamise eest šokiarvet,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Käesolev hinnamuudatus annab inimestele võimaluse kontrollida oma kulusid märgatavalt paremini välismaal ning seda ajal, mil nad kõige rohkem ringi reisivad," lisas juhatuse liige.

Tuleval aastal alaneb välismaal helistamise hind veelgi, alates 2013. aasta 1. juulist langeb kõneminutihind 28,8 sendini ja tekstisõnumite saatmine koguni 9,6 sendini.

Mobiilse interneti kasutamise hind roamingus alaneb sel suvel seniselt 1,5 eurolt 84 eurosendini megabaidilt, mis tähendab rohkem kui 50% hinnalangust. Tuleva aasta suvel langeb mobiilse interneti kasutamise hind veel pea 40% võrra, ulatudes alates 1. juulist 2013 54 sendini megabaidi eest. Aasta 2014 juulikuust hakkab mobiilse interneti megabait maksma vaid 24 senti.

Juba täna on Elisa oma klientidele üle maailma aktiveerinud automaatse sõnumiteavituse, mis annab kliendile teada, kui ta on mobiilset internetti kasutanud 60 euro eest. Käesoleva aasta maikuust avardas Elisa välismaale reisivatele Elisa klientidele limiidipiirangute valikut ja tarbija saab vastavalt kasutusharjumustele valida ka väiksema, 30-eurose või suurema limiidipiirangu.

Kõnehinnad välismaal helistamisel, SMS saatmisel ja mobiilse interneti kasutamisel

* Hinnad sisaldavad käibemaksu


« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.