Numbriliikuvuse teel liikusid Eestis esmakordselt eriteenusnumbrid

15.05.2012

Eelmise nädala lõpus liikusid Eestis esmakordselt ühest võrgust teise eriteenusnumbrid algusega „800“.

Elisa ärikliendiüksuse juhi, juhatuse liikme Jüri Teemanti sõnul võeti eritariifsete teenusnumbrite teisaldamist võimaldav EL direktiivist tulenev määrus Eestis vastu eelmise aasta septembris, kuid tänavu avaldas esimene klient reaalselt soovi eriteenusnumbri teisaldamiseks. „Elisa on esimene sideoperaator, kes kolis kahest erinevast võrgust eriteenusnumbrid enda võrku ning meil on hea meel, et see protsess kulges kliendi - Falck Autoabi OÜ - jaoks kiiresti ja tõrgedeta,“ märkis Jüri Teemant. Kokku kolis Elisa võrku seitse eriteenusnumbrit, algusega „800“. Üks number kolis Elisasse Elioni ja kuus numbrit ProGroup Holding OÜ võrgust.

Jüri Teemant märkis, et eriteenusnumbrite liigutamine ühest võrgust teise on eriti oluline just äriklientidele, kes on reeglina eriteenusnumbrite kasutajad. „Numbriliikuvus toimub Eestis juba 2005. aastast ning see on läbi aastate avardanud klientide valikuvabadust. Alates 2005. aastast on operaatori vahetamise võimalust kasutanud kümned tuhanded kliendid ning näeme, et numbriliikuvuse regulatsioon on kaasa aidanud teenuste hindade langusele ja konkurentsi tihenemisele Eesti mobiilsideturul,“ hindas Jüri Teemant. Mullu septembris vastu võetud määrusega lühendati ka numbriliikuvuse aega kahe päeva võrra ning 8 päeva asemel liigub number ühest võrgust teise täna kuue päevaga.

EL direktiivist tuleneva määruse järgi saab üle viia teenusnumbreid, mille hulka kuuluvad numbrid algusega „40“, „70“, „800“ ja „900“. Neid kasutatakse lõppkasutajale sideteenuse vahendusel maksevaba, eritariifita või eritariifiga sisuteenuste osutamiseks.

Määruse kohta saab täpsemalt lugeda Riigi Teatajast: https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011015

Numbriliikuvus toimub kõikidel operaatoritele ühise Tehnilise Järelvalve Ameti andmebaasi kaudu ning numbriliikuvuse teisaldamise kuupäeva ei määrata nädalavahetusele ega riigipühale.

Eesti sideturul on Elisa numbriliikuvuses hoidnud pikalt liidripositsiooni. Riikliku regulaatori Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) netonumbrite statistika kohaselt on käesoleva aasta nelja kuu jooksul teiste operaatorite võrkudest Elisa võrku liikunud 9840 klienti. Tele2-st omakorda on lahkunud 5578 ning EMT-st 4182 klienti.Marik.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.