Eesti mobiilsideoperaatorite ühispöördumine

15.02.2012

Elisa, EMT ja Tele2 kutsuvad inimesi üles tähelepanelikkusele kaablivarguste suhtes.

Viimasel ajal ei möödu nädalatki, kui mõnelt operaatorilt ei varastataks vaskkaablit. Üha enam on sagenenud kaablivargused korterelamute trepikodadest, hoonete välisseintelt ja antennidelt.

Kaablivarguse tõttu jäävad kliendid piirkonniti tundideks ilma mobiiltelefoni ühendusest, internetist ja lauatelefoniteenustest. Keerulisematel juhtudel võib katkestus ulatuda päevadeni ning korduvate varguste korral võib operaator olla sunnitud hakkama tugijaamale uut kohta otsima, mis aga ei pruugi enam olla piirkonnas levi tagamiseks optimaalne. Samad probleemid puudutavad nii Elisa, EMT kui ka Tele2 kliente.

Mobiililevi katkemine piirkonnas on väga tõsine teema, sest kliendil pole võimalik hätta sattudes lähedaste ega sõprade poole pöörduda. Säilib vaid võimalus eluohtlikus situatsioonis SIM-kaart eemaldada ja hädaabinumbrile helistada.

Sagenenud on juhtumid, kus trepikojast või hoone seinalt lõigatakse läbi kõigest meetri pikkune jupp vaskkaablit. Selle taastamiseks tuleb operaatoril välja vahetada aga kogu kaabliliin. Seetõttu on klientidele teenuste kasutamine tundideks häiritud ning ka ettevõttele tekitatud kahju on suur.

Palume inimestel jälgida oma kodumaja ümbruses ja trepikodades ringi käivate inimeste tegevust ning kahtlasest tegevusest koheselt politseid teavitada.

Kutsume inimesi üles tähelepanelikkusele ning kahtluse korral teavitama kaablivarastest operatiivselt politseid numbril 110.Marik.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.