Elisa alustas Fujitsu Siemensi minisülearvutite müüki

20.11.2008

Elisa esindustesse jõudsid sel nädalal müügile Fujitsu Siemensi AMILO sarja väikesed sülearvutid, mis on M-Interneti kasvu tuules tootmisse jõudnud täiesti uue arvutikategooria esimesed kvaliteettooted siinsel turul.

„Aastapäevad tagasi ilmavalgust näinud minisülearvuti ehk netbook hõivas sülearvuti ja nutitelefoni vahelise tootevahemiku - tegemist on väikese ja kerge miniarvutiga, mis ei maksa suurele mobiilsusele sugugi lõivu oma tehniliste näitajate ja varustatuse osas," ütles Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Seni Eestis saada olnud esimeste netbook´ide piiratud arvule mudelitele lisanduv Fujitsu Siemensi AMILO minisari tähendab antud tootevaldkonnas hüpet uuele tasemele, olgu siis muu hulgas mõõdupuuks kas kasutusmugavus või kauakestev aku."

Andrus Hiiepuu sõnul võtavad kõik suuremad arvutitootjad tõsiselt kallimate mobiiltelefonidega samas hinnaklassis olevate netbook´ide üha suurenevat populaarsust, mida paljuski on mõjutanud ka M-Interneti kiire levik.

„Täissidelahenduse pakkujana on Elisa praeguseks Interneti püsiühenduse kas kaabli või õhu kaudu taganud pea kõigis Eesti nurkades ning taskukohase hinnaga minisülearvuti aitab paljudel ületada viimast takistust internetiteenuse tarbimisel. Kui varem olid väikseformaadilised sülearvutid oma ülikalli, ligi 30 000 kroonini ulatuva hinna tõttu suunatud pigem firmajuhtidele, siis praeguseks sellest viis-kuus korda odavamatel netbook´idel on võimalus saada tõelise rahvaarvuti staatus. Elisa pakub oma M-Interneti 549 paketi korral kliendile AMILO Minit kõigest 990 krooniga," lisas Andrus Hiiepuu.

Netbook´ide peamiste kasutajatena on arvutitootjad määratlenud kolm peamist sihtrühma: lapsed, teismelised ning reisijad-puhkajad. Andrus Hiiepuu sõnul läheb tõenäoliselt ka Eestis nii, et lisaks liikuva eluviisiga arvutikasutaja info otsimise ning töövahendist saab netbook´ist esimene arvuti lapse laual ning teismeliste noorte suhtlus- ja meelelahutusvahend.

Elisa pakutaval AMILO Mini mudelil on 8,9 tolline mittepeegelduv ekraan ning vaid üks kilogramm kaaluva arvuti mõõtmeteks on 232x175x29 mm. Erinevad liidesed ning sisseehitatud traadita internetiühendus võimaldavad arvutiga kasutada Internetti kõikjal, kus selleks tarvidus tekib. Arvutil on MS Windowsi XP Home Edition operatsioonisüsteem ning 60 või 80 GB mahuga kõvaketas. Arvutisse on sisse ehitatud 1,3 megapiksline veebikaamera ja suundmikrofon. Sülearvutiga on kaasas viit erinevat tooni vahetatavad korpusepaneelid. Aku peab vastu neli tundi. AMILO Mini hind on Elisa kliendile 5999 krooni.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.