Elisa dubleeris teenuste töökindluse tõstmiseks oma tuumikvõrgu

05.10.2011

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Elisa tõstis veelgi oma võrkude töökindlust. Täna Tallinna Teletornis avatud uus, ultramoodne seadmeruum ning dubleeritud kõneside keskjaamad ja mobiilse interneti keskseadmed tagavad klientidele teenuste kättesaadavuse igas olukorras.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi, juhatuse liikme Markus Nisula sõnul tõstavad Teletornis vastavatud seadmeruumid ja võrgusõlmede dubleerimine Elisa teenuste töökindlust. „Eesti seadusandlus ei kohusta ettevõtteid avalike teenuste pakkumisel kõneside ja mobiilse interneti seadmeid ja seadmeruume dubleerima,“ märkis Markus Nisula. „Teeme seda omal initsiatiivil, et pakkuda oma klientidele parimat teenuste kvaliteeti ning tagada teenuste kättesaadavus igas olukorras.“

Markus Nisula sõnul on Elisal tänasest kaks strateegilist tuumikvõrgu seadmeruumide keskust, mis asuvad geograafiliselt eri kohtades ning võimaldavad tänu sellele tagada Elisa põhiteenuste toimivuse ka ühe tuumikvõrgu seadmeruumi või võrgusõlme mittetoimimise korral. „Selle projektiga oleme vähendanud riski, et meie teenuseid ei tööta,“ ütles Markus Nisula.

Levira tegevjuht Mart Einpalu ütles, et Levira on Tallinna Teletorni kujundamas Eesti ja Läänemere piirkonna üheks peamiseks tehnoloogiakeskuseks. Oluliselt on arendatud infrastruktuure – laiendatud alajaam, lisatud fiiberoptilisi ühendusi ning välja on ehitatud üle 500 ruutmeetri serveriruume. Peagi on käikulaskmiseks valmis veel täiendavad 500 ruutmeetrit serverimajutusteenuse osutamiseks.

Sellega seoses on Leviral heameel tervitada Elisa otsust paigutada oma kriitilised võrgusõlmed uude keskusse. Järjest suurenev nõudlus telekomi, eriti andmesideteenuste järele, esitab väljakutseid ka vastavate infrastruktuuride arengule. Uues keskuses on kõik eeldused klientide kasvavate vajaduste rahuldamiseks täna ja tulevikus.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul sai asukoha valikul määravaks teletorni turvalisus ning hea infrastruktuur. „Renoveerimisel olev teletorn on riikliku tähsusega objekt ja tänu sellele hästi turvatud,“ sõnas Andrus Kaarelson. Teiseks oluliseks valiku kriteeriumiks oli elektritoite turvalisus, mida teletornis tagavad kaks alajaama koos diiselgeneraatoriga. Need käivituvad automaatselt alajaama rikke korral.

Elisa investeeris kaasaegse tuumikvõrgu seadmeruumi ja tuumikvõrgu seademete dubleerimisse ligi 3 miljonit eurot. Teletorni rajatud tuumikvõrgu seadmeruumid vastavad kaasaegsetele ehitusnormidele ning on varustatud tõstetud põranda, piisavas mahus katkematu elektrienergia varustusega ja vesiglükoolil töötavate vabajahutus funktsiooniga jahutusseadmetega, videovalve- ja automaatse gaaskustutussüsteemiga.Marik.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.