EL direktiiv lühendab numbriliikuvuse tähtaegasid

24.08.2011

 

Alates 1. septembrist 2011 jõustub Eestis EL direktiivist tulenev uus määrus, mis lühendab numbriliikuvuse aega kahe päeva võrra ning võimaldab teisaldada ka eriteenusnumbreid.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on tegemist kliendi jaoks väga positiivse muudatusega. „2005. aastal alguse saanud mobiili numbriliikuvus andis klientidele võimaluse valida,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Kliendi jaoks oli protsess selle hetkeni tülikas, sest numbrivahetusest tekkinud ebameeldivused kaalusid üles võimaliku rahalise võidu. Alates määruse jõustumisest on operaatori vahetamise võimalust kasutanud kümned tuhanded kliendid ning näeme, et numbriliikuvuse regulatsioon on kaasa aidanud teenuste hindade langusele ja konkurentsi tihenemisele Eesti mobiilsideturul.“

Hetkel kehtiva määruse järgi kestab numbriliikuvus 8 tööpäeva, kuid alates 1. septembrist lüheneb see 6 tööpäevani. Kui klient on algatanud numbriliikuvuse, siis kuuendal tööpäeval töötab tema number juba teises võrgus.

Andrus Hiiepuu sõnul numbriliikuvus kliendi toiminguid üldiselt ei häiri, sest mobiiltelefoninumbri teisaldamine toimub öösel kell kolm ning sideteenuse katkestuse aeg teisaldamisel on väga lühike. „Euroopa Liidu riikidest on Eestis katkestuse aeg üks lühemaid, ulatudes maksimaalselt kuni 15 minutini,“ lisas Andrus Hiiepuu.

Eesti turul on Elisa numbriliikuvuses hoidnud pikalt liidripositsiooni. Tehnilise Järelevalve Ameti numbriliikuvuse statistika põhjal on käesoleva aasta seitsme kuuga Elisaga numbriliikuvuse teel liitunud 12 545 klienti, Tele2-ga 381 klienti ning EMT-st on lahkunud kokku 12 902 klienti.

Alates aastast 2005 on Elisa numbriliikuvuse teel juurde võitnud 27 033 klienti ning EMT kaotanud 59 746 klienti.

Lisaks telefoni- ja mobiiltelefoninumbritele saab alates 1. septembrist uue määruse järgi üle viia ka teenusnumbreid, mille hulka kuuluvad numbrid algusega „40“, „70“, „800“ ja „900“. Neid kasutatakse lõppkasutajale sideteenuse vahendusel maksevaba, eritariifita või eritariifiga sisuteenuste osutamiseks.

Numbriliikuvus toimub kõikidel operaatoritele ühise Tehnilise Järelvalve Ameti andmebaasi kaudu ning numbriliikuvuse teisaldamise kuupäeva ei määrata nädalavahetusele ega riigipühale.

Loe „Elektroonilise side seaduse” alusel kehtestatud määruse „Nõuded numbri liikuvuse tagamiseks sideettevõtja vahetamisel“ kohta lähemalt siit

 

Allikas: Tehnilise Järelvalve Amet

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.