Esimesel poolaastal tõusis nutitelefonide osakaal 41%-ni

04.07.2011

Käesoleva aasta esimesel poolaastal moodustasid nutitelefonid Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonidest juba pea poole, moodustades müügist koguni 41%.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on nutitelefonide müügikasvu taga nende taskukohasem hind ning võimalus kasutada mobiiltelefonis soodsa hinnaga internetiteenust. „Tänaseks on nutitelefonide hinnad alanenud tasemeni 120 eurot, kuid teisel poolaastal võivad odavamate nutitelefonide hinnad langeda alla 100 euro. Hindade alanedes on oodata nutitelefone kasutatavate klientide hulga märkimisväärset kasvu,“ prognoosis Andrus Hiiepuu.

Nutitelefonide müügis on jõudsalt kasvanud android operatsioonisüsteemiga telefonide osakaal. „2009. aasta sügisel Eesti turule jõudnud androidtelefonide turuosa kõikidest müüdud nutitelefonidest ulatus käesoleva aasta esimeses pooles juba 63%-ni,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Teisele kohale on taandunud veel aasta alguses esikohal olnud Nokia nutitelefonides kasutatav Symbian operatsioonisüsteem, mille turuosa on tänaseks kahanenud 34,9%-ni.“

Nokia on kaotanud turuosa nutitelefonide segmendis, kuid äriklassi ja odavtelefonide müügi osas on Nokia jätkuvalt liidripositsioonil. „Kui vaadata kõikide mobiiltelefonide kogumüüki, siis on tootjatest suurima müügiosaga endiselt Nokia,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Nokia turuosa kahanemine on toimunud peamiselt nutitelefonide segmendis,“ täpsustas ta.

Kõige populaarsemaks mobiiltelefoniks kerkis 2011. aasta esimeses pooles LG P500. Teisele kohale platseerus Sony Ericsson X8 ja kolmandale Nokia 2730 Classic. Kogu androidtelefonide müügist oli suurima turuosaga 2011. aasta esimeses pooles mobiiltelefonide tootjatest Sony Ericsson, teisele kohale jõudis LG ning kolmas oli HTC.

Andrus Hiiepuu sõnul on sama operatsioonisüsteemi kasutatavate tootjate turuosa muutumisel määravaks mobiiltelefonide hind. „Samaväärse kvaliteedi ja funktsionaalsusega androidtelefonide puhul vaatab klient ikkagi hinnasilti,“ ütles Andrus Hiiepuu.

Mobiiltelefonide keskmine müügihind kasvas 2011. aasta kuue kuu jooksul. Esimese kvartali lõpus ulatus keskmine müügihind 95 euroni ning poolaasta lõpuks kasvas see tasemele 137 eurot. Peamiselt on müügihinna tõusu põhjuseks nutitelefonide kasvav populaarsus.

Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonide TOP 10:

1. 

LG P500

2.

Sony Ericsson X8

3

Nokia 2730 Classic

4

Samsung S5230 WiFi

5

Samsung C3300

6

Nokia 5230

7

Nokia C1-01

8

Sony Ericsson Yendo/Limpa

9

Nokia 2720 fold

10

Nokia C5

 Marik.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.