Elisa tõi kiire ja soodsa internetiteenuse Hiiumaale

09.06.2011

Elisa avas juuni alguses kiiret mobiilset internetti võimaldava 3,5G võrgu Hiiumaal.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul olid 3,5G tugijaamad olemas juba Kärdla linnas ja Heltermaa sadamas. „Koos uute tugijaamade lisandumisega on Hiiumaal nüüd 3,5G tugijaamasid kokku 13," ütles Andrus Kaarelson.

Andrus Kaarelsoni sõnul laiendab MiNT hiidlaste võimalusi muretseda endale koju soodsa hinnaga internetiühendus. „Maapiirkondades pakkus seni netiühendust vaid suhteliselt kõrge hinnatasemega KÕU ning puudus alternatiivne lahendus," ütles Andrus Kaarelson.

Hiiumaal jõudis 3,5G leviala nüüd ka Lääne-Eesti kõrgeimasse punkti - Kõpu poolsaarele, kus asuvad Kõpu ja Ristna tuletornid, radarimägi ja katakombid, mis on saarel üheks turistide lemmik külastuspaigaks. Elisa mobiilne internet on olemas ka Ristimäel, Kärdla meteoriidikraatri lähedal ja Hiiumaa imeliste vaadetega liivarandades. „Nii hiidlastel kui ka siseturistidel on võimalik Kõpu loodusradadel matkates kasutada mobiilset internetti ning seal tehtud fotod ja videod nutitelefoni või sülearvutit kasutades koheselt sõpradele edastada," märkis Andrus Kaarelson.

3,5G levialades tõusevad mobiilse interneti kasutamiskiirused võrreldes KÕU internetiühenduse kiirustega kümme korda, sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid 2 kuni 7 megabitti sekundis.

Mobiilset internetti saab tarvitada edukalt e-kirjade saatmiseks, online`st ajalehtede lugemiseks, arvutist või mobiilist muusika kuulamiseks, youtube`st videode vaatamiseks, videode ja piltide saatmiseks, mängude mängimiseks või audioraamatute kuulamiseks. Lisaks saab praegusel ajal mobiilset internetti väga edukalt kasutada selleks, et väljaspool kontorit tööd teha. Seda enam, et mobiilse interneti kiirused on võrdsustumas kontoris või kodus pakutava püsiühenduse kiirusega.

Elisa 3,5G tugijaamad on Hiiumaal järgmistes asumites: Emmastes, Heltermaal, Hellamaal, Käinas, Männamaal, Kidastes, Luidjas, Kalanas, Kõpus, Haldis, Kõrgessaares ning tugijaamad Kärdlas.

Hiiumaa 3,5G leviala laiendamisse investeeris Elisa 350 000 eurot.

Andrus Kaarelsoni sõnul on Elisal kaetud kiire, mobiilse interneti levialaga täna juba 80% Eestimaast.

Elisa on 3,5G levialaga katnud tervenisti kõik 47 Eesti linna ja kaheksa maakonda: Hiiu-, Harju-, Tartu-, Viljandi-, Järva-, Pärnu-, Lääne- ja Raplamaa. Saaremaal avame 3,5G leviala juba juuli alguses. Lisaks on osaliselt kaetud Saare-, Jõgeva-, Valga-, Põlva-, Võru- ning Ida- ja Lääne-Virumaa. Asumeid on Elisa 3,5G leviga katnud juba üle 2300.

Eelmise aasta detsembris läbiviidud TNS Emor turuuuringute järgi oli Elisa Eesti 2010. aastal suurim kasvaja mobiilse interneti turul, kasvatades oma turuosa koguni 32 protsendini. Teisele kohale platseerus EMT 26% ja kolmandale Tele2 21%-ga. KÕU turuosa oli mobiilse interneti teenuse pakkumisel vähenenud 9%-ni.

Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Eelmise aasta kevadel tehti aga kardinaalne muudatus mobiilse interneti hindades. Elisa MINT pakettides on hinnad püsiinternetist soodsamad. Näiteks 2 Mbit/s kiirust võimaldav MINT pakett maksab kliendile kõigest 5.93 eurot, lisaks saab klient kaasa ka tasuta netipulga. Peale uute MiNT pakettide turuletoomist on mobiilse interneti kasutusmahud kasvanud Elisas 15 korda. „Need numbrid näitavad, et teenus on klientide poolt viimase aasta jooksul väga hästi vastu võetud," ütles Andrus Kaarelson.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.