Elisa avab 4G testvõrgu viies Eesti linnas

19.04.2011

Elisa avab aprillikuu lõpuks 4G testvõrgud viies Eesti linnas: Tallinna, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ning Tartu kesklinnades. Tänaseks on 4G testvõrgud Elisa OYJ sageduslitsentsi alusel kasutusse võetud Tallinna südalinnas ja Kristiine linnaosas, samuti Pärnu kesklinnas.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul võimaldab neljanda põlvkonna LTE (Long Term Evolution) standardil põhinev võrk klientidele tulevikus pakkuda ülikiiret mobiilset internetti. Uudse tehnoloogiaga 4G võrk tõstab mobiilse andmeside allalaadimiskiirused kuni 100 Mbit/s ning üleslaadimiskiirused kuni 50 Mbit/s.

Sel aastal Elisa kommertsteenust klientidele siiski veel pakkuma ei hakka. „Testvõrkude avamise eesmärgiks on testida 4G võrku, et olla valmis kommertsteenuse pakkumiseks lähitulevikus sõltuvalt sellest, kui kiiresti odavnevad seadmete hinnad. Praegu on 4G andmeside modemite hind enamuse klientide jaoks veel liiga kõrge, jäädes suurusjärku 400 eurot ning tänu sellele on teenus enamusele klientidest kättesaamatu," selgitas Andrus Kaarelson. „4G ülikiire mobiilse interneti teenus muutub taskukohaseks rahvatooteks siis, kui seadmete hind kukub vähemalt neli korda ning jõuab ca 100 euroni."

Sel aastal keskendub Elisa 3,5G võrgu väljaehitamisele ning on võtnud eesmärgiks katta aasta lõpuks kogu Eesti 3,5G levialaga.

Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on 3,5G levi viinud kõikidesse 47-sse Eesti linna ning katnud tervenisti viis maakonda Tartu-, Viljandi-, Järva-, Pärnu- ja Raplamaa. Suures osas on Elisa 3,5G leviga kaetud Harjumaa ning lisaks on osaliselt kaetud ka Lääne-, Hiiu-, Saare-, Ida- ja Lääne-Virumaa, Jõgeva-, Valga-, Põlva- ning Võrumaa. Asumeid on Elisa 3,5G leviga katnud üle 1300.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.