Riiklikult tunnustatud Mobiil-ID-ga saab valimistel hääletada

15.02.2011

Veebruari alguses jõustus uus isikut tõendavate dokumentide seaduse redaktsioon, mis mille järgi on alates 1. veebruarist 2011 väljastatud mobiil-ID riikliku garantiiga elektrooniline dokument. Lisaks isikutuvastamisele ja digitaalsele allkirjastamisele võimaldab uus riiklik Mobiil-ID hääletada valimistel.

Riikliku Mobiil-ID lepingu saab sõlmida kõikides Elisa esindustes. Peale lepingu sõlmimist väljastatakse Mobiil-ID SIM-kaart ning teenuse aktiveerimiseks (riiklike sertifikaatide taotlemiseks) tuleb minna Politsei- ja Piirivalveameti kodulehele

Olemasolevatel Mobiil-ID teenuse kasutajatel on samuti võimalik taotleda oma teenusele uued riiklikud sertifikaadid. Enne 1.02.2011. väljastatud Mobiil-ID teenusele riiklike sertifikaatide taotluse läbivaatamise eest tasutakse riigilõiv 7€ algselt Elisa poolt ja Elisa lisab seejärel omakorda Mobiil-ID lepingus märgitud maksja arvele riigilõivule vastava summa, millele lisandub käibemaks.

Kõik enne 1. veebruari 2011 väljastatud Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kehtivusaja lõpuni ja nende uuendamine ei ole kohustuslik.

Riikliku Mobiil-ID teenuse sertifikaatide kehtivusaeg on 3 aastat.

Täpsemat teavet elektroonilise hääletamise kohta mobiil-IDga leiab vabariigi valimiskomisjoni kodulehelt

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.