Elisal on Viljandis kiireim 3,5G võrk

26.11.2010

Novembris läbi viidud mõõtmistulemuste raport näitas, et Elisa pakub võrreldes teiste operaatoritega Viljandis kiireimat ja kvaliteetseimat mobiilset internetti.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul näitasid mõõtmistulemused, et Elisal on võrreldes konkurentidega Viljandis suurim mobiilse interneti allalaadimiskiirus, tihedaim tugijaamade võrk ning kõige paremini häälestatud 3,5G leviala.

Elisa mobiilse interneti keskmine allalaadimise kiirus oli Viljandis üle linna mõõdetuna 4,6 Mbit/s, EMT-il 2,9 Mbit/s ning Tele2-el 3 Mbit/s. Mõõtmiste ajal saavutatud tippkiirused ulatusid Elisal 15,6 Mbit/s, EMT-l 14,5 Mbit/s ning Tele2-l 6,8 Mbit/s. Samuti ületas Elisa konkurente mitmekordselt tugijaamade arvu poolest.

Mõõtmistulemuste järgi on Viljandi linnas Elisal tugevaim 3,5G levi, mis võimaldab tagada interneti kasutajatele vaieldamatult kõige paremat 3,5G siselevi hoonetes. Kuna internetiteenust kasutatakse üldjuhul siseruumides, annab tihedaim tugijaamade võrk ja tugevaim levisignaal, olulise eelise meie klientidele. Need omadused võimaldavad saavutada suurimaid allalaadimiskiiruseid.

Viljandi mõõtmistulemused leiad siit:

Saavutatud mobiilse interneti keskmine kiirus - 4,6 Mbit/s on võrreldav tavapärase koduneti kiirusega. M-interneti lisavõimalusteks on kiire neti kasutamine kodust või kontorist väljas olles ning võimalus kasutada netti nii arvuti kui ka mobiiltelefoniga. Maksimaalsete kiiruste saavutamine mobiilse interneti kasutamisel sõltub väga palju ka seadme omadustest (modemist, mobiiltelefonist), mida klient kasutab.

Elisa on 3,5G võrguga jõudnud kõikidesse Eestimaa linnadesse, asumeid on 3,5G võrguga kaetud kokku juba üle 1000. Käesoleva aasta lõpuks saab Elisal 3,5G leviga kaetud kokku kuus maakonda. Tänaseks on Elisa 3,5G levialad avanud Harju-, Viljandi-, Pärnu- ja Tartumaal ning Paide-Mäo piirkonnas. Veel selle aasta jooksul laieneb 3,5G leviala kahte maakonda: Järva- ja Raplamaale.

Elisa on käesoleval aastal investeerinud võrkude rajamisse pea 100 miljonit krooni.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.