Elisa katab kolme aastaga terve Eesti 3,5G võrguga

29.09.2008

Parima leviala kampaania jooksul kvaliteetseima kõnelevi enam kui pooltele Eesti elanikele toonud Elisa katab järgmise kolme aastaga Eesti uue põlvkonna 3,5G võrguga, mis võimaldab pakkuda kiiret M-Internetti linnas ja maal.

„2006. aastal alanud parima leviala kampaania käigus kattis Elisa parima levialaga kümme Eesti linna ja nende lähipiirkonda, viimasena lisandus sellesse nimistusse tänavu suvel Tallinn. Lisaks investeerisime selle aja jooksul oluliselt maapiirkondi katvasse tugijaamade võrku," ütles Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen. „Nüüdsest liigub teatepulk edasi järgmise põlve tehnoloogia kätte ehk siis Elisa keskendub järgneval kolmel aastal tervet Eestit katva kvaliteetse 3,5G-võrgu väljaarendamisele. Lisaks kõnelevi tagamisele tuleb mobiilioperaatoritel valmis olla kiire M-Interneti pakkumiseks."

Sami Seppäneni sõnul praeguseks muutunud nii mobiilside olemus ning antud valdkonna ärifilosoofia. Telefon on asendamas arvutit, pakkudes suhtlemise ja meelelahutuse kõrval võimalust töö tegemiseks. Pidevalt on kasvamas M-Interneti kasutajate hulk ning mobiilse andmeside mahud - seda üle maailma. „M-Interneti kasutamine on lihtne, andmesidepaketid on piiramatud ja kiirused operaatorite võrkudes muudkui kasvavad. 3,5G võrk lubab tarbijale pakkuda Interneti püsiühendusega võrreldavaid kiiruseid, " lisas Sami Seppänen.

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu lausus, et erinevalt teistest siinsetest operaatoritest laiendab Elisa 3,5G leviala tiheda tugijaamade võrgu abil. See võimaldab tagada katkematu 3,5G leviala ning pakkuda parimate kvaliteedinäitajatega kõne- ja M-Interneti teenuseid. „Tänavu püstitatud M-Interneti tugijaamad võimaldavad tuua 3,5G levi praeguseks ligi 550 000 Eesti elanikuni," märkis Andrus Hiiepuu.

Elisa avas esimese 3,5G-võrgu Pärnus juba 2006. aastal. Praeguseks on Elisa 3,5G leviga katnud veel Tartu, Tallinna ning Paide piirkonna. Järgmise sammuna laieneb tänavu sügisel Elisa 3,5G levi Tallinna lähiümbruse valdadesse ja asumitesse. Selle aasta jaanuaris avas Elisa Mäos esimesena Baltimaades UMTS900-tehnoloogial töötava kolmanda põlvkonna testvõrgu, mis võimaldab lisaks linnadele tuua ka maapiirkondadesse 3,5G teenused nagu kiire M-Internet ja videokõned.

Elisa 3,5 võrk toetab allalaadimise maksimumkiirust (HSDPA) kuni 7,2 Mbit/s ning üleslaadimise maksimumkiirust (HSUPA) kuni 1,5 Mbit/s. Nimetatud maksimumkiirused tõi Elisa Eestis turule esimesena 2007. aasta detsembris.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.